Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

zsrr2@vp.pl, 7 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Jedyne co to oszczędny silnik mnie zaskoczył.
Zawieszenie : TRAGEDIA !
Karoseria : Karoseria po latach lubi rdzewieć.
Przeniesienie napędu : Uwaga na przeguby niskiej jakości
MARZENIE TYPOWEGO POLAKA ! Jaki jest sens przepłacać za passata ? Passat w porównaniu z Renault Laguna czy Peugeot 406 jest ubogim, nudnym samochodem. Ja żałuje zakupu passata. Wszyscy mi go polecali bo to VW i ma tanie części a francuza nie kupuj bo zawieszenia się psują. Po czasie jakim jeździłem VW passatem i go poznałem to największa bzdura, żę VW jest niezawodny. Usterki przedniego zawieszenia, ceny ich części i częstotliwość napraw potrafi doprowadzić do szału. NIGDY NIE KUPIE TEGO MARZENIA TYPOWEGO POLAKA !
Jedyna dobra rzecz tego auta. Raz mi padła turbina ale przy tym przebiegu miała prawo. W mrozy odpalał doskonale. Co prawda chodził jak traktor to palił nie dużo.
Skrzynia jak skrzynia. Wymieniłem w niej olej zaraz po zakupie. Nie sprawiała problemów.
O ile zawieszenie jest w dobrym stanie to się jakoś to prowadzi. Auto jest twarde a przednie zawieszenie jest po prostu delikatne a oryginalne części drogie. Ponoć psioczą na francuskie auta, że mają delikatne zawieszenie ale sąsiad miał w tym samym czasie Peugeota 406 i jego auto było lepiej wykonane niż ten zakichany i przepłacony passat.
Widoczność akceptowalna.
Auto w niczym nie zachwyca. Wszystko jest tam gdzie trzeba ale do perfekcji daleko mu brakuje.
O dziwo miał klimatyzację, która działała. Ogrzewanie zimą też dobre.
Jak na te gabaryty, może być.
Nie wiem czy to wina opon czy auta ale szum powyżej 100 km/h jest duży.
Mam porównanie z Mercedesem C-klasa i Peugeotem 406. Passat pomimo, że to VW i niby części mają być tanie i rzadko się psuć to nie jest tak. Ceny zawieszenia i częstość jego napraw jest większa jak we francuzach czy japońcach.
Przepłacasz za passata, który nie jest bogato wyposażony, ma kosmiczny przebieg, często naprawiasz zawieszenie, co drugie auto na parkingu to passat. Jakościowo nie powala a jest drogi bo płacisz za znaczek na tylnej klapie.
Drobne usterki się zdarzają ale nie są tak częste.
Tu passat z usterkami zawieszenia przedniego wypada aż przeciętnie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

6,2