Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomiczny.
Zawieszenie : Polskie dziurawe drogi!!!Teraz nie mieszkam w Polsce i jest OK.
Fajna rodzinna limuzyna.Tania w eksploatacji.Miałem wcześniej różne samochody i naprawdę to się opłaca!!!A takie pierdoły o tym,że lepsze są \"francuzy\"bo są ładniejsze lub BMW bo bardziej prestiżowe to nich sobie piszą ci którzy samochodem jeżdżą dla szpanu lub od święta.Dla mnie jest to bardzo bobry rodzinny samochód na dalekie trasy.A poza tym JAK KTOŚ DBA TO MA.
Bez specjalnych zachwytów,ale powodów do narzekania też brak.W końcu to 1,9TDI kultowa jednostka napędowa VW.
Biegi wchodzą bardzo miękko i bez problemów.Skrzynia dobrze zestopniowana.
Bardzo dobrze się trzyma drogi.Zawieszenie doskonale tłumi wszelkie nierówności.Pewny w prowadzeniu.
Nie jest źle.Dobry kierowca to sobie z każdym samochodem poradzi.
Wszystko pod ręką.Jak to Passat bez fajerwerków.Prostota i funkcjonalność.
Nie ma problemów.Przy włączonej klimatyzacji szyby szybko odparowują,a w zimie też się szybko nagrzewa.Jeżdżę z rodziną i nikt nie narzeka.
Miejsca jest bardzo dużo.Moja czteroosobowa rodzina ma doskonałe warunki do podróżowania i ogromny bagażnik do dyspozycji.
Zawsze mogło by być lepiej,ale nie jest tak źle,robię dalekie trasy i nie narzekam jak niektórzy na tym forum co to jadą tylko do kościółka w niedzielę i narzekają.
I tu jest rewelacja!!!Mieszkam w skandynawii jeżdżę do kraju kilka razy w roku i mogę coś na ten temat napisać.Przejechałem tym egzemplarzem 100 tys km. Trasa(autostrada+klima)5,5l/100km Cykl mieszany 6-6,5l/100km Miasto 7-7,5l/100km Przy ostrej jeździe nie spalił więcej niż 8l/100km Przeglądy nie są drogie jest mnóstwo zamienników.Co może najbardziej boleć to naprawy aluminiowego zawieszenia.Niestety na polskie pseudo-drogi żaden samochód nie jest dobry,a miałem ich już 12.
Jest nieźle.Poza tym łatwo go odsprzedać.
Uważać w zimie na szyby!!!Nie opuszczać przy zamarzniętych oknach.Urywają się plastikowe uchwyty.A reszta OK.
Jedyne na co można ponarzekać to wybijające się na polskich dziurawych drogach zawieszenie.Reszta jest OK.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,2