Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

lukasz, 8 lat temu
Silnik 1.9 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Kupiłem auto jak miało 265000 km. Trochę musiałem w niego zainwestować wszystkie hamulce, wszystkie poduszki, wahacze, lampy. Wszystko oryginalne trochę kosztowało ale było warto. Odwdzieczyl się 70tys i tylko ropa olej co 10tys i filtry. Miał oryginalne turbo, i pompowtryski. Przejechał że mną pol Europy od lazurowego wybrzeża po Montenegro bez najmniejszego problemu. Spalajac przy tym średnio 5,5 litra.
Dzwiek do przyjęcia jak na diesla, spalanie rewelacja trasa 5,5 (zawsze) miasto do 8 litrów. Dynamika przy 2-3 osobach ok przy komplecie odczuwalny spadek.
Bez żadnych problemów, do przodu do tylu bez żadnych zaciec czy zgrzytow.
Płynie, wybiera idealnie nierówności uzytkowalem głownie w Austrii (tu mieszkam) przez 70tys tylko jeden wahacze do wymiany. Po zmianie na trochę twardsze auto (ceed) wiem jakim komfortowym autem byl passat.
Dla mnie bajka, kombi dużo szyb bobra widocznosc, uwielbiałem parkować tyłem auto idzie idealnie wyczuć.
Wszystko tak jak powinno być i tam gdzie powinno,
Klima super, nawiewy można było ustawic idealnie nikt nie narzekal, auto nie parowalo w deszczu, w zimie też dobrze i szybko się nagrzewało...
Tutaj bez komentarza, z przodu dla pasażera i kierowcy super miejsca, ważne tylko aby miec dobre fotele ja odczulem duża różnice po zmianie że zwykłych na skórzane podgrzewane. Z tylu można było tańczyć każdy kto wsiadal zawsze komentował "Jezu ile tu jest miejsca"
Jak na auto z przebiegiem 265tys to idealnie, ważne dobrze i ciche opony bo słychać różnice, można spokojnie rozmawiać z ludźmi jadacymi na tylnym siedzeniu bez podnoszenia tonu tak do prędkości 120kmh
Jak na zamiennikach to jest super tanio , oryginalne dużo droższe ale kupujesz raz i po sprawie drugi raz tych samych części juz nie kupisz bo się psują...:)
Kosztuje więcej niż konkurencja np mondeo, czy vectra, ale też jakosc wykończenia i wytrzymaloac materialow dużo lepsza i w dotyku i w wygladzie
Psuje się jak każde auto z przebiegiem 300tys ale nigdy mnie nie zawiodl na drodze zawsze dojechał do celu. Części eksploatacyjne to norma a poza tym poduszki silnika koszt nowych (1300 zł) lecz przy 300 tyś km czy to zle, końcówki krążków, jakis wahacz i tyle... ale zaznaczam 330tys jak go sprzedawałem.
Turbina od nowości, pompowtryskiwacze od nowości, silnik i osprzęt od nowości do 330tys km bez wymiany. Polecam

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 115KM 85kW [l/100km]

5,9