Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

pavvlo1988, 9 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
3 lata czekałem na to by zrobić własną recenzje na temat spalania ponieważ sam sugerowałem się tymi opiniami przed zakupem pasata. Tak więc auto spokojnie spali na trasie na 6biegu do max 100km/h około 5.5 do 6l/100km i w to można wierzyć, natomiast jak jadę 120km/h na tempomacie trasę z Holandii i tankuje w Niemczech na granicy pełen bagaż do tego box na dachu wyszło mi 6.2l/100 (co mnie zaskoczyło zawsze było 6.5l/100- nie wiem może miałem z wiatrem:), jak jadę bez tempomatu przez kochane polskie drogi wszystkie ograniczenia tereny zabudowane itp mam jakieś 400km zjeżdżając z A2 to spalanie wychodzi 6.5l/100km przy prędkości max120 i dynamiczne przyspieszanie, wyprzedzanie aby tylko osiągnąć tą prędkość i dojechać z rodziną do domu. Spalanie w takim mieście jak Węgorzewo(małe miasteczko brak świateł) zawsze miałem 8l/100km w zimę jakieś 8.5l/100, w warszawie dynamiczna jazda mega korki spalanie 9.5l/100km, a jakbym się poruszał spokojniej do 9l/100km pewnie zejdzie. Auto swoje waży aż 1600kg więc na te 130 koni swoje potrzebuje i to jedynie auto na dalekie trasy nie polecam do miasta! jak padnie turbo policzyc sobie trzeba ile byłoby paliwa do jakiegoś benzyniaka. Niska kultura pracy silnika po dłuższym czasie staje się naprawdę denerwująca oraz te słabe wykonanie plastików wewnątrz auta największe minusy. Moje dane prawie zawsze przy włączonej klimie i zawsze pełny bagażnik, zresztą pasatwi nie robi różnicy czy jedzie pełny czy pusty i to jest super

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

6,9