Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Rok produkcji 2003
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Przez 4 lata przejechałem 140tys kilometrów tym samochodem. Nie mam mocnego punktu odniesinia bo jest to mój dopiero drugi samochód. Generalnie jest zadowolony, wygodny tani dobrze prowadzący środek transportu.
W miarę dynamiczny, chociaż rakieta to nie jest. Około 10s do setki wystarcza aby się sprawnie przemieszczać. Brakuje trochę mocy na autostradzie powyżej 130km/h. Nigdy się nie popsuł.
Moim zdaniem bardzo precyzyjna, biegi wchodzą z fajnym Klimkiem. Chociaż wiem, że jest drugą już w tym samochodzie. W pierwszej padł mechanizm różnicowy przy około 300kk. Wymieniał wcześniejszy właściciel.
Mimo że raczej miękki bardzo precyzyjne. W połączeniu z sportowymi DUNLOPami, nie jedno BMW potrafilo się zdziwić na zakręcie. +że mimo przedniego napędu ma tendencję do nadsterowności w sytuacjach granicznych, więc da się katować
Oprócz błotników nie rdzewieje
Wszystko na miejscu, typowy nie niemiecki samochód, nudny ale ergonomia na 5+
Wiatrak czasami delikatnie skrzypi. Klimatyzacja mimo braku nawiewów z tyłu daje radę.
Na długosc jest bardzo dużo miejsca, na szerokość gorzej. W 5 osób trochę ciasno w 4 bardzo komfortowo
Jest po środku, wcześniej miałem Saaba 9-5 i był sporo cichszy ale to teoreczni wyższa klasa. Bliźniacze A4 też jest zauważalnie cichsze Znam też samochody które są gorzej wyciszone. Np. honda Civic 6, nissan x-trail
Przez 140tys, oprócz alternatora, nic poważnego się nie zepsuło.
Jak by mi się nie znudziło, to bym nie zmieniał. Bo za te pieniądze ciężko o lepszy samochód.
Trochę drobnych rzeczy się psuje: zamki i czujnik otwarcia drzwi, światła z czasem matowieją, mechanizm zwijania rolety, siłowniki klapy i maski, podgrzewanie fotela kierowcy( nie działa regulacja, albo max albo wgl można ustawić), mechanizm podnoszenia szyb, wężyki podciśnieniea od turbo, wężyki od dolotu. W sumie same pierdoły z powodu wieku auta i prawie 500k km.
Rewelacja, oprócz alternatora który w sumie popsuł się 3 razy. Auto ma 470k, turbina i wtryski są orginalne. Olej był zawsze zmieniamy co 15k km, a turbina studzie na autostradzie przed zagaszeniemi pewnie dla tego. Wieowachacz wymieniony ale nie jest to jakiś straszny koszt. Z poważniejszych usterek, zeszłemu właściciel rozsypała się skrzynią przy około 300k km.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

5,4