Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 1999-2005 (121) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 91 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jurek
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
rewelacyjny silnik i spalanie przy tej masie samochodu,auto wygodne,pojemne,za ta kasę super.to mój trzeci pasek (2001 4motion 1.9tdi,2003automat1.9tdi)i muszę stwierdzić że ci którzy narzekają na awaryjność passatów B5 musieli po prostu kupić "okazje" bez książek i dokumentacji serwisowej(faktury,tuv)i ich cuda mają zamiast 160 tyś(ich licznik tyle wskazuje)tak naprawdę przebiegi 400-500tyś km,więc maja prawo się psuć.jeśli chcesz kupić dobre...
~grzybasVW
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Jeżeli chodzi o skrzynię biegów, to w moim pasku jest 6 biegów i wchodzą z lekkim oporem, ale precyzyjnie ( no może wsteczny czasami nie chce się wbić, ale to normalne). mówi tak dlatego, że miałem przyjemność jeździć innymi wózkami i biegi wpinały się trochę lżej... Mówią, że \"6\" to nie na nasze tasy, ale przy 100km/h wbijesz \"6\" i możesz już w ogóle nie redukować - jestem zadowolony z tej opcji. W moim przekonaniu skrzynia jest na...
~Rynkov
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynia jest świetna.Biego wchodzą bardzo plynnie.Szybko wbija sie biegi,dzieki temu auto bardzo ladnie przyspiesza.Przy sprawnej nodze z przecietnym benzyniakiem jests pierwszy ze startu spod swiatel.Niestety na ostatnim przegladzie stwierdzono jakies \"plamki oleju\" w okolicach skrzyni.Pewno gdybym nie serwisowal w ASO to nawet bym o tym nie wiedzial.Z racji na ta wade ,ocena 4.
~mk
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Moim skromnym zdaniem bardzo dobra skrzynia - biegi wchodzą płynnie, ale drążek nie lata w dłoni jak papierowa rurka - opór jest w sam raz. Praktycznie nie zdarza mi się \"nie trafić\" w pożądane przełożenie. Wsteczny też wchodzi bez problemów. Może nie miałem okazji wypróbowania bardzo wielu różnych skrzyń, ale ta jest moim faworytem z tych, które do tej pory \"testowałem\".
~Jozin
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
znowu było by 5, ale nie do końca odpowiadają mi przełożenia. Wyglada to tak, że jedynką tylko się wytacza, potem dwa, zaraz 3, 4ka troche dłuższa, ale jadąc standardową krajową drogą albo wachluje sie 5-6 biegiem, albo odpuszcza 6stke na niekorzyść spalania i doznać akustycznych... poza tym bezawaryjność, bezobsługowość, 242 tysiące żadnych awarii wycieków itede
~piotryd
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynia biegów nigdy mnie nie rozczarowała. Wszystko wchodzi jak powinno. Miękko, bez trzasków, stuków i innych tego typu niespodzianek. Jedna uwaga na marginesie: przetarty mieszek z jakiegoś beznadziejnego, firmowego materiału wymieniłem na skórzany, bo wstyd było wpuścić ludzi do samochodu.
~jacek
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynia automat więc jak to automat mała dziura przed redukcją ale poza tym skrzynia działa bez zarzutu, ponoć są to jedne z najbardziej udanych skrzyń biegów tylko olej wymieniać należy z raz na 100 tys. No i jak jest zimno nie żyłować na zimnym silniku bo i olej skrzyni zimny na początku.
~Kierowca
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Poprawne zestopiowanie biegów co do możliwości silnika. Skrzynia 6tka, trochę przyhacza 2ka. No i ta dwójka działa pod górkę tylko przy pełnym ciągu silnika. Jak nie ma 2tys obrotów to o startnięciu nie ma mowy. To kawał ciężkiego żelaza.
~Kowal
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Mój posiada automatyczną skrzynię biegów Tiptronic całkowicie wyremontowaną przez poprzedniego właściciela (faktura na 4 tyś). Sprawuje się wyśmienicie, biegi zmienia płynnie bez szarpnięć i przeciągnięć, największym plusem jest wygoda jaką daje ;)
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
~tomkraft@poczta.fm
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynia 6 biegowa, moim zdanie rewelacja, w mieście trzeba się trochę na wachlować, ale to kwestia przyzwyczajenia. Za to sprzęgło i dwu-mas porażka. Każdy to robił albo będzie robił. Producent przewiduje żywotność sprzęgła na 220tys.km
Volkswagen Passat B5 Kombi