Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 1999-2005 (111) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 101 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jurek
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
rewelacyjny silnik i spalanie przy tej masie samochodu,auto wygodne,pojemne,za ta kasę super.to mój trzeci pasek (2001 4motion 1.9tdi,2003automat1.9tdi)i muszę stwierdzić że ci którzy narzekają na awaryjność passatów B5 musieli po prostu kupić "okazje" bez książek i dokumentacji serwisowej(faktury,tuv)i ich cuda mają zamiast 160 tyś(ich licznik tyle wskazuje)tak naprawdę przebiegi 400-500tyś km,więc maja prawo się psuć.jeśli chcesz kupić dobre...
~grzybasVW
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Jeżeli chodzi o klimę to ktoś mi zarzucił, że nawet na najniższym poziomie wiatraka za mocno wieje, i muszę się z nim zgodzić, bo w innych wózkach nawiew jest słabszy. Ogólnie klima(tronic) działa bez problemów i ładnie schładza gorączkę... Zimą ogrzewanie jest dobre, tylko pod przednimi fotelami nie wiem czemu nie chce wiać ciepłem do tyłu, słyszałem,że może jakieś kanału zostały zapchane lub coś w tym stylu- ogólnie nie interesowałem się...
~Bartek
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Najpierw plusy: - ładnie wieje - szybko grzeje - klima jak nabita i szczelna to Ci zimę w lato zrobi Minusy: - czujnik ciśnienia klimatyzacji jest to wada nie do uniknięcia, jest on nieszczelny a znajduje się za grillem po lewej stronie za plastikową zabudową. Koszt nowego to od 90 zł do 160 zł zależy kto co woli. Niestety przez ten mały śrubunek wycieka cały odczynnik a jego uzupełnienie nie jest tanie ( coś około 250 zł)
~Kriss
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Panel Climatronica umieszczony w złym miejscu i mało wyraźny. Żeby coś zmienić trzeba się wyraźnie przyjrzeć co wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Wartość nawiewu w trybie manualnym potrafi się samoczynnie zwiększać lub zmniejszać, co jest denerwujące. Minimalna temperatura do ustawienia 18st. to za dużo. Przydała by się wartość min. 16st.
~Użytkownik.
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Mam porównanie do paru innych marek, w zasadzie tylko Ford dzielnie by się obronił reszta toyot, fiatów, dełu i peugeotów ginie w takim porównaniu od razu. Wentylacja doskonała, gdy zaparują szyby włączamy klimę \"z przednią szyba\" i po pół minuty wszystko widać. Wnętrze nagrzewa się momentalnie nawet na zimnio. B/u!
~Wiktor
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Kiedy ma chłodzić - chłodzi, kiedy grzać - grzeje.. i o to chodzi... klima bez zastrzeżeń prócz jednego: najniższa temp do ustawienia w trybie AUTO 18 stopni, w porze wiosennej i jesiennej przydałoby się niżej, ale manualnie da się dojść do komfortowej temperatury.
~mk
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Przy niskich temperaturach rozgrzanie wnętrza zajmuje parę ładnych minut. Później utrzymanie temperatury zlecam automatycznej klimatyzacji, która z tego zadania wywiązuje się dobrze. Brakuje 2-strefowej klimy. Wychłodzenie też trwa jakiś czas, ale nie ma tragedii, potem - jak wyżej.
~wojtek
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
bez zastrzeżeń, posiadam klimatronik oczywiście przy tym przebiegu na wiosnę dobijam klimę i smaruję cały układ, dodatkowo min. 2 razy do roku wymieniam filtr kabinowy i nie ma parowania szyb ani nieprzyjemnych zapachów
~Przem735
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Autko dość szybko paruje, oczywiście włączenie (jednym klawiszem w Climatronicu) usuwa parę, ale nie zawsze po drodze z włączoną klimatyzacją. Brak nadmuchu w tylnej części jest bardzo zauważalny. Ogólnie do zniesienia, ale...

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~olek 4
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Bez rewelacji. Klimatyzacja w korkach zaczyna dostawać \"zadyszki\" (są momenty, że coś przełącza się w kokpicie i zamiast super chłodnego leci... ciepłe powietrze ). Ponadto aż tak szybko nie nagrzewa auta, ani nie odparowuje.
Volkswagen Passat B5 Kombi