Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Sebastian ,sebagrela@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jest naprawdę wielką zaletę tego auta. JEst idealne na Polskie Drogi ;)
Moja opinia na temat tego auta jest jednogłośna. Jestem zadowolony z tego auta, gdyż nie mam większego problemu z usterkami. Komfort jest na bardzo wysokim poziomie, choć wyposażenie dodatkowe w mojej wersji (Basic) obejmuje tylko 4xPP - dwie czołowe i dwie boczne, skórzaną kierownicę, Clinatronic, Tempomat, blokadę skrzyni biegów). Volkswagen Passat B5 w wersji Variant jest idealnym samochodem dla rodzinki trzy-, cztero-, pięcioosobowej lubiącej aktywny tryb życia, a także dla osoby ceniącej wysoki komfort podróżowania. Jeżeli interesuje Państwa dokładniejsza ocena tego auta przed użytkownika proszę napisać mi e-mail na adres taki jak: sebagrela@wp.pl . Odpiszę najszybciej jak będzie to tylko możliwe.
Silnik pracuje równo, nigdy nie miałem problemu ze spadkiem mocy. Przyspieszenie przy pełnym obciążeniu (5 osób + duuuży bagaż) jest tragiczne, ale gdy jadę sam, auto szybko reaguje na mocne wciśnięcie gazu.
Skrzynia biegów jest bardzo precyzyjna, lecz przy temperaturze ok 0\'C lub poniżej biegi 1-3 wchodzą z małym wysiłkiem z mojej strony. Ogólnie skrzynie biegów oceniam na dobrym poziomie.
Auto na bardzo dobry okład jezdny. jest jednym z najbardziej komfortowych aut w swojej klasie. Zawieszenie jest świetne na nasze \"drogi\". Zdarzają się awarie różnych części zawieszenia, ale raczej naprawa nie jest droga.
Widoczność w tym aucie jest również na wysokim poziomie. Prawe lusterko jest mniejsze od lewego, co pogarsza widocznośc podczas cofania, ale nie na tyle alby niec powody do zgrzytu zębami. Zarówno tylna jak i przednia szyba maja dużą powierzchnię, co wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo.
Deska rozdzielcza jest wykonana z dobrych materiałów, ale tapicerka się przeciera. Kokpit wykonany w typowo niemieckim charakterze ;)
Jeżeli chodzi o nawiew na przednią szybę to muszę przyznać, że Niemcy wykonali dobrą robotę. Jeżeli chodzi o klimę (mam automatyczna klimatyzację CLIMATRONIC) to jest tylko dobra. Długo trzeba czekać, aż nagrzeje się auto. Czasem wydobywa się smród palonego kurzu przez nawiew, co powoduje wizytę u mechanika.
Przestrzeń w tym aucie jest bardzo dobra. Z przodu siedzi się bardzo wygodnie, podobnie jak i z tyłu.
Wyciszenie jest na wysokim poziomie, choć przy wyższych obrotach silnika, wyraźnie go słychać, co powoduje mniejszy komfort podróżowania. Wielu osobom podoba się dźwięk silnika Volkswagenowskiego.
Jak na auto klasy średniej tych rozmiarów, to spalanie jest wręcz rewelacyjne. Na trasie Passat pali mi ok 4,3 przy wysokiej temp. zewnętrznej. W mieście pali ok 7-8 litrów/100km.
Jeżeli chodzi o cenę auta to muszę przyznać, że nie jest wysoka. Jeżeli trafimy na auto od handlarzyka to cena może być czasem wygórowana.
Jeżeli chodzi o usterkowość drobiazgów to mogę się pochwalić, że jest to jak na razie najlepsze auto (wcześniej miałem Xsarę przez 3 lata, Astrę I przez 5 lat, Clio I przez 2 lata...) Ostatnio wycieraczka nie chce się wyłączyć ;),ale to podobno normalna usterka w Passacie.
Po pół roku od zakupu Passata miałem problem z wejściem do samochodu. Zamek otwierał jak chciał, czasem musiałem poświęcić około 15min, aby wejść do środka, więc zainstalowałem zamek centralny. Pomogło.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,7