Lista ocen Volkswagen Passat B5 (1042) - Całokształt

Na liście zabraknie 929 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Kombi 2.3 i VR5 20V 170KM 125kW
auto doskonałe w swojej klasie - a zwłaszcza ten silnik. Praktycznie bezawaryjny, rozrzad na łańsuchach - niesmiertelny. W porownania do diesla 1.9 tdi ma takie plusy jak : wieksza moc 170KM, cichsza praca , brak turbiny i problemów z nią zwiazanych. Baedzo bogate wyposazenie aut z tym silnikiem , dobre hamulce - (wieksze tarcze) przy przebiegu 380tys km w okresach miedzy wymianami oleju 15 tys nie bierze nic oleju - nie trzeba nic dolewac
~Sebek VW
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Samochód ma niesamowity wygląd i dlatego zdecydowałem się go kupić . Ja swojego vw przywiozłem z Niemiec. To wersja trendline i oryginalny potwierdzony przebieg w serwisie vw 115000km. Przejechałem nim już 15000 km i naprawdę jestem zadowolony. Silnik bardzo dynamiczny ,a przy normalnej jeździe pali naprawdę niedużo - śrdenie z 3400 km to 6,5l. Prowadzi się dobrze a miejsca wewnątrz ma naprawdę dużo. Ważne jest żeby kupić zadbany i pewny...
~Seweryn B;))
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Uważam że auto jest świetne. Cena..też nie jest wysoka,jeżeli auto kupimy u zachodnich sąsiadów. U nas ceny windują 10 000 PLN w górę.Komisy cofają liczniki. W niemczech jest zasada, kto ma diesla robi dużo km. Jeżeli ktoś kupi auto z 2001 i ma przejechane mniej jak 160 tyś km, to duże, bardzo duże prawdopodobieństwo że licznik był kręcony.Minusem jest,że auta kradną a firmy ubezpieczeniowe robią z tego tytułu 30% zwyżki przy ubezpieczeniu
~maciek1954
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
w moim egzemplażu dobry obraz całości psuje fatalna jakość fabrycznego alarmu, ochrona wnętrza nie istnieje po wybiciu szyby można wyjąć wszystko z wnętrza a alarm nie reaguje, serwis podłącza kompa i twierdzi ze alarm jest OK, ja otwieram okno aktywuje alarm i wyjumuję co chcę z auta, alarm nic, serwis podłącza znowu kompa i twierdzi że jest OK i tak do znudzenia ja im pokazuje, iż alarm jest do bani a oni, że komputer pokazuje iż jest OK
~Piotr
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Prosty samochód bez udziwnień służący do spokojnego przemieszczania się z punktu A do B. Nie jest to auto sportowe, ale w razie potrzeby potrafi dość żwawo się poruszać. Jeden z najtańszych w eksploatacji samochodów jaki miałem a przerobiłem już chyba z 15 różnych modeli i marek. Życie jest za krótkie, by w kółko jeździć jednym samochodem :) to sprzedałem. Ale chyba kupię sobie jeszcze kiedyś taki model z tym silnikiem.
~LG
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Jestem 2 właścicielem od 115 tyś do teraz 390 tyś. Mogę powiedzieć ,że samochód jest praktycznie bezawaryjny ! Jedyny większy koszt to koło dwumasowe wymieniony przy 300 tyś. Przy przebiegu 390 tyś oryginalne turbo oraz wtryskiwacze. Miedzy wymianami oleju co 15 tyś nie muszę go dolewać. Ubytek to około 0.5 l i mieści się w normie na bagnecie. Z całym sumieniem polecam i nie bać się tego samochodu nawet z wysokimi przebiegami!
~passat fan!
Kombi 2.0 i 20V 130KM 96kW
powiem tak. opinie na temat tego auta są przekłamane - auto nie jest tak awaryjne jak to niektórzy piszą. albo im się trafiły popowodziowe albo składane z kilku w garażu. mój ma oryginalny przebieg 266 tysięcy i wciąz cieszy oko :) jeździ bardzo dynamicznie komfortowo. Żadne auto nie będzie niezawodne jak o nie nie dbamy. Wcześniej miałem też passata B5fl ale 1.9 tdi - to dopiero ruina ! a taki niby niezniszczalny silnik :)
~Kowal
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Uważam, że jest to bardzo dobre auto dla osoby poszukującej praktyczności oraz komfortu, wyższe wersje wyposażenia bardzo poprawiają odczucia z używania auta, mój ma 8 głośników, 8 poduszek, climatronic, ESP i wiele innych przydatnych rzeczy, które bardzo cieszą podczas korzystania z auta. Silnik to fajna elastyczna jednostka, która pozwala na dynamiczną jazdę w mieście jak i w trasie, a przy tym nie spala kosmicznych ilości ropy.
~zaap87
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Polecam to auto komuś komu zależy na dość dużym i wygodnym aucie do codziennej eksploatacji. Dobrze trzyma cenę i nawet mocno wyeksploatowane auto można sprzedać za dobre pieniądze. Przewagą są tutaj ogólnodostępne części w różnych cenach i szeroko rozumiana znajomość niemal każdego mechanika na samochodach VW. Trzeba uważać na częste kradzieże ale gdyby nie one skąd byśmy mieli tyle części w przystępnych cenach???

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pyza7474
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak dla mnie przeciętnie, zawieszenie nie na nasze drogi, ceny części i napraw wcale nie takie tanie jak się mówi, a i awaryjność dużo większa niż krążące o passacie legendy - przez 2 lata wydałem na niego więcej niż przez 5 lat na vectrę A benzynę. Za to idealny silnik i spalanie - to muszę pochwalić, no i luksusowa wygoda a także doskonałe prowadzenie. W następnym aucie zdecydowanie wracam do benzyny i na pewno nie do passata.