Lista ocen Volkswagen Passat B5 (824) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 1147 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mintech
Sedan 1.6 100KM 74kW
Auto szybko się nagrzewa w zimę, powiedzmy że odpalę, oskrobię szyby, przejadę kilometr/ dwa i już jest ciepło, klimatyzacja chłodzi, że aż zimno tak samo z ogrzewaniem, jest to jedna z lepszych klim, w innych autach miałem złe odczucia. Pasażerowie z tyłu również odczuwają podobnie tak samo jak ja.
~MarcinZ
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
nie mam klimy ale mimo to wentylacja na bardzo dobrym poziommie, jak wiadomo w UK często pada, troczę się obawiałem, że nie będę nic widział, że będą zaparowane szyby itd. nic błędnego nawiew bardzo dobrze sobie radzi, nawet w upalne dni 30*C trasa 1600 km bez klimy nic strasznego, super
~herf@wp.pl
Sedan 4.0 i W8 32V 275KM 202kW
Drobne zastrzeżenie do Climatronika za chwilowe braki zdecydowania czy grzać czy chłodzić. Poza tym czasem w deszczową pogodę zachdzą szyby (co przy klimatyzacji nie powinno mieć miejsca) - oczywiście wystarczy wtedy włączyć nawiew na szyby, ale automat od razu zwiększy prędkość dmuchawy i robi się głośniej.
~Mrok
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Mialem wersje bez klimy, z szyberdachem - w zimie ogrzewanie bez problemu zaczynalo skutecznie dzialac po przejechaniu 5 - 8 km (niewielka ilosc plynu chlodniczego jest tu plusem). W lecie natomiast oszczednosc poprzez nieuzywanie klimy (z powodu jej braku), i wystarczajaca skutecznosc szyberdachu.
~ErGie
Kombi 1.8 20V 125KM 92kW
Wszystko w najlepszym porządku. W chłodniejszym okresie środek nagrzewa się bardzo szybko, w lato climatronic spisuję się idealnie, rozdziela idealnie zimne powietrze, trzyma się blisko ustalonej temperatury. Szyby z tyłu samochodu ciężko oczyścić z kondensatu.
~Patryk
Sedan 2.5 TDI 150KM 110kW
Klima automatyczna sprawuje się bardzo dobrze, działa bardzo szybko, 2-3 minuty i wnętrze jest już w miarę schłodzone. Miałem problemy z parowaniem szyb, lecz po wymianie filtra kabinowego problemy zniknęły. Ogrzewanie też jest ok, choć działa trochę gorzej niż schładzanie.
~utc
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Super grzanie- sam dobrze nie zdążę się ogrzać, a z kratek już leci ciepło- i to nawet przy -15*C na zewnątrz. Klima podobnie, choć przy 33-stopniowym upale czasami było cieplej, ale wystarczało chwilowo zejść z 21*C na "Pizga złem" (low) i zaraz samochód się schładzał.
~Wiktor
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Kiedy ma chłodzić - chłodzi, kiedy grzać - grzeje.. i o to chodzi... klima bez zastrzeżeń prócz jednego: najniższa temp do ustawienia w trybie AUTO 18 stopni, w porze wiosennej i jesiennej przydałoby się niżej, ale manualnie da się dojść do komfortowej temperatury.
~mk
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Przy niskich temperaturach rozgrzanie wnętrza zajmuje parę ładnych minut. Później utrzymanie temperatury zlecam automatycznej klimatyzacji, która z tego zadania wywiązuje się dobrze. Brakuje 2-strefowej klimy. Wychłodzenie też trwa jakiś czas, ale nie ma tragedii, potem - jak wyżej.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B5
7,3
10,1
11,5
~UK
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
ogolnie ok.nie ma rewelacji jak np.w merc.124gdzie przy calkowitych zamarznietych szybach auto odmrazalo sie w 1min.w pasacie na calkowite odmrozenie auta ok 10 min!!!tragedia!!,na przednia szybe-5 min!wiec nie ma super,mam climatronik wiec chodzi ok,tyl auta tez ok....