Lista ocen Volkswagen Passat B5 (934) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1037 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ropski
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Skrzynia wytrzymała choć raczej niezbyt dobrze zestrojona. Na dwójce niecałe 90 km/h ?! To raczej słaby wynik, liczyłem przynajmniej na 105 km/h... No ale cóż, nie ma nic idealnego, niesamowity silnik a skrzynia taka sobie. Widać tak już musi być, ale i tak go uwielbiam!
~turkuć podjadek
Kombi 2.5 TDI 150KM 110kW
mam tiptronica który jest podobno bezobsługowy... nie dajcie się zwieść, trzeba sprawdzać stan oleju bo się skrzynia rozpadnie i będzie wydatek rzedu 5000, znam to z autopsji, poza tym zdecydowanie za wczesnie zmienia biegi, tak naprawdę można nim jechać albo dynamicznie albo wolno,
~sandmaan@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
przy jezdzie na dluzszych trasach, przy zwalnianiu i wrzucaniu "dwójki" trzeba lzej do lewej strony pchac drazek, bo sie "haczy".... (nie wiem.. moze skrzynia sie minimalnie przesuwa..." przy krotkich jazdach.. nie ma tego problemu.. po prostu wrzucam "dwojke" jak mi wyjdzie
~Piernik
Kombi 1.8 20V Syncro 125KM 92kW
Czasami miałem problemy z wbiciem jedynki, no i w mojej opinii skrzynia 5 biegowa w tym aucie z tym silnikiem się nie sprawdza. Jest elastyczna np. na "piątce można jeździć 50 na godzinę ale autostradzie powyżej 110km/h szuka się tej szóstki :(
~Kierowca
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Poprawne zestopiowanie biegów co do możliwości silnika. Skrzynia 6tka, trochę przyhacza 2ka. No i ta dwójka działa pod górkę tylko przy pełnym ciągu silnika. Jak nie ma 2tys obrotów to o startnięciu nie ma mowy. To kawał ciężkiego żelaza.
~Kowal
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Mój posiada automatyczną skrzynię biegów Tiptronic całkowicie wyremontowaną przez poprzedniego właściciela (faktura na 4 tyś). Sprawuje się wyśmienicie, biegi zmienia płynnie bez szarpnięć i przeciągnięć, największym plusem jest wygoda jaką daje ;)
~Tomek
Kombi 2.8 30V 4motion 193KM 142kW
Skrzynia biegów jak każda VW-owska skrzynia chodzi doskonale. Gładko, precyzyjnie bez niepotrzebnych dźwięków przy lewarku. Mógłbym się czepić do skoku lewarka podczas zmiany ale to nie jest sportowe auto z shortshifterem tylko rodzinne kombi :)
~Aleksandra
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Bajka. Chyba największe zaskoczenie w tym aucie. Mam porównanie ze swoim starym passatem i z borą 2.3 4x4 z 99r. jeżeli chodzi o vw. Skrzynia w moim „nowym” passacie chodzi miękko, bez haczenia. Zmiana biegów to przyjemność w tym aucie.
~tomkraft@poczta.fm
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynia 6 biegowa, moim zdanie rewelacja, w mieście trzeba się trochę na wachlować, ale to kwestia przyzwyczajenia. Za to sprzęgło i dwu-mas porażka. Każdy to robił albo będzie robił. Producent przewiduje żywotność sprzęgła na 220tys.km
~jarek warszawa
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
ma zwyłky automat nikt go niechce powyżej 150tys km zaczyna przeciągać biegi przesto więcej pali a w mieście tragedia kompuer kłamie dlatego te modele niemaą ceny ani nabywcy tylko frajezy to kupują awarie elektroniki sterowania itp szkoda słow