Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Volkswagen Passat B5 Sedan 1.6 100KM 74kW 1996-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Super spalanie i dobra dynamika
Układ elektryczny
Inne : Klimatyzacja
Osobiście nie wierzę że to auto tylko tyle przejechało. Kupiłem 13 latka z przebiegiem 190 tyś... Patrząc po awariach a raczej ich braku zaczynam w to wierzyć.
1.6 z podtlenkiem LPG do jazdy miejskiej super pasuje. Wymieniłem w nim filtry, olej... I od roku nie byłem u mechanika. Auto ma 18 latek.
Pracuje idealnie. Nic nie chaczy. Długie przełożenia nie zachęcają do sportowej jazdy. Dlatego skrzynia jeszcze pracuje.
Komfort jak w nowym samochodzie. Tzn musiałem wymienić przednie zawieszenie które rozsypało mi się na dziurze w jezdni.
Od 4 lat 8 ognisk korozji.tej samej wielkości. Autko garażuje pod chmurką.
Do tyłu fatalnie, trzeba kożystać z lusterek bocznych. Z przodu szerokie słupki.
Wszystko na swoim miejscu. Fizyczne guziki zero wyświetlaczy. Przyciski można znaleźć nawet po ciemku.
Climatronik latem działa cudownie i utrzymuje temperaturę. Zima potrzebuję trochę więcej czasu żeby się rozgrzać.
Mam 194 cm wzrostu. Z przodu jest ok. Z tyłu nie jechałem.
Do 110 jest idealnie. Później żona zaczyna narzekać. Ostatnio uruchomiła się przy 140.
Idealne. Pożera więcej LPG niż oleju. W tym roku więcej wydałem na sprzątanie go niż na części. Olej wymieniam co roku filtry i klimę serwisuje raz w roku. Się dba, się ma.
Autko z ABS ESP climatronik. Za 8 000. Cudownie.
Ostatnio przycina mi się otwieranie szyby po stronie kierowcy. Mam zwarcie na radiu lub kostce do radia( odłączyłem radio). Ślady zużycia na fotelu i kierownicy. Matowe lampy. Musiałem wymienić czujnik temperatury od klimy.
Te które się pojawiły wynikały ze stanu polskich dróg lub z bezmózgich osób poruszających się pojazdami. Sam z siebie pasek nic nie wykombinował.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

11,3