Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

tomiqu, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Auto komfortowe i przestronne ale czy warte takich pieniędzy? Sam nie wiem. Zależy kto czym jeździł przedtem. Jeśli jakimś struclem za 5000 zł to odczuje wielką różnicę. W porównaniu do A4 nie szokuje.
Silnik jak na 101 KM porusza auto żwawo, elastyczność też jest bardzo dobra dzięki 250 Nm momentu obrotowego. Do 180 km/h idzie praktycznie jednym ciągem, katalogowo vw podaje max. 191 km/h. Nie było gdzie sprawdzić czy tyle pójdzie. Jeśli 101 KM sprawuje się tak dobrze to wersja 130 KM okazuje się prawie sportowym autem.
Biegi wchodzą lekko i precyzjnie, bieg wsteczny bez wduszania jak w A4 - dla mnie na plus. Przełożenia dobrze dobrane, praktycznie nie odczuwa się turbo dziury.
Komfortowy i nie nadający się do sportowej jazdy. A4 jest bardziej sportowo zestrojone. Bardzo dobre hamulce.
Nie narzekam, ale trzeba uważać przy cofaniu bo samochód ma 4,7 m długości.
Jak to u vw - bez zatrzeżeń.
Klimatyzacja bez zastrzeżeń, ogrzewania nie było kiedy sprawdzić bo zima dopiero przed nim.
Przestronny samochód, z przodu, a przede wszystkim z tyłu. A4 jest dużo mniej miejsca z tyłu.
Silnik Tdi słychać głównie podczas przyśpieszania, ale niepokoją mnie szumy opływowe nadwozia. W tej klasie mniej powinno ich słychać.
Nie sprawdzałem ale jak to Tdi - pali ok. 5-6 l/100km.
Chyba trochę za drogie. No ale w końcu to VW.
Za krótko go mam aby coś tu napisać. Po kupnie wymienić trzeba było tylko diodę podświetlania pokręteł ogrzewania.
Nie było jak na razie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]