Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Henryk S, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : :) spalanie 4,5 litra na niemieckich autostradach.
Układ hamulcowy : Sterownik ABS/ESP
Karoseria : Woda we wnętrzu samochodu
Do jazdy tylko i wyłącznie po mieście /;, no cóż jazda męczy, to spory samochód. Idealny na trasy powyżej kilkuset km. Solidny, komfortowy, przestronne i estetyczne wnętrze, idealny na dłuższe trasy.Wygląd samochodu nie starzeje się, tani samochód o wyglądzie limuzyny. Bardzo tanie części i łatwość napraw. Niezawodny ekonomiczny silnik.
nie jest źle, nie jest to jednak 130,w którym kultura p. silnika jak dla mnie jest idealna.
w zasadzie bez komentarza, nie spotkałem się z nikim kto narzekałby na skrzynie biegów, pracuje cicho i precyzyjnie. W wersji 130 skrzynia \"piątka\" idealna, natomiast w wersji 101 mam wrażenie, że biegi są za krótkie. (skrzynia 6 -cio biegowa raczej na polskich drogach to pomyłka;/, ktoś kto jeździ po autostradach- jak najbardziej)
przednie zawieszenie wielowahaczowe, chociaż ulega na polskich drogach zużyciu, obecnie nie stanowi problemu jego wymiana, komplet dobrej jakości zamienników to ok 500 PLN. Sztywność zawieszenia:w zależności od ustawienia amortyzatora od komfort od sztywnego.
;/ powiedziałbym, że parktronic przy cofaniu, bądź parkowaniu jest niezbędny. Jeśli chodzi o widoczność z przodu lub widoczność w lusterkach bd.
Wygodne siedzenia (koniecznie pluszowe, skóra to porażka, zimne zimą i gorące latem- mam obecnie i nie polecam)Wszystko pod ręką, wyświetlacz b. czytelny, podświetlanie regulowane przydaje się w dłuższych trasach. Wnętrze solidne, plastiki są b. dobrej jakości, nie kojarzą się z tandetą.
klimatyzacja to w pełni sterowany elektronicznie climatronic i w tym samochodzie jest naprawdę niezła, zwłaszcza latem (zimą, rzeczywiście samochód nagrzewa się powoli tak po ok 15 km).
samochód chyba projektowany był z myślą o dłuższych trasach dla pięcioosobowej rodziny, nikt nie powinien narzekać na brak miejsca
jak na diesla bd, cicho grające radia zagłusza dźwięk silnika.
Przegląd :) nie wiem czy jest sens auto o przeciętnej wartości 20 tyś PLN serwisować w ASO gdzie za przegląd i naprawy zapłacimy w porywach do 1/4 wartości samochodu. Natomiast poza ASO naprawy są śmiesznie niskie ze względu na dostępność tanich części i łatwość naprawy (jak ktoś lubi to większość wykona sam)Myślę, że jak na rok wydamy w granicach 1000 PLN na wszystkie wymiany płynów + jakieś zalecane wymiany części to wszystko. Spalanie różnie, od poniżej 5 l. do powyżej 8 l/100km, chociaż jak na taki samochód te 8 l. to nie jest znowu tak dużo, w sumie przyzwoicie
W sumie niezły samochód do codziennego użytku w rozsądnej cenie. Spalanie w granicach 6,5 litra nie jest wysokie. Samochód jest bardzo komfortowy, prowadząc go czuje się jego masę.Jak dla mnie stosunek jakość/cena/spalenie/przyjemność z jazdy bardzo dobra.
nie jest to samochód, w którym coś się ciągle psuje, coś ciągle trzeba robić, niemniej w moim przypadku irytujące były awarie czujników. Niestety awarie czujników przekładają się na awarie silnika, klimy, napędu, tak że konieczne są diagnostyki komp.(rozwiązanie to zakup własnego kabla diagnostycznego + jakiś VAG)
prawie normą jest awaria sterownika ABS/ASP naprawa w ASO to poważny wydatek (naprawa we własnym zakresie to regeneracja lub używka w granicach 100 PLN.)zawieszenie - raczej trzeba się przygotować na stałe wymiany co 50-60 tyś, któregoś z przednich wahaczy (jest ich w sumie 8 koszt od 100 do 600 PLN) Silnik jest bez zarzutu, mechanicznie nic się nie psuje, 90% problemów z silnikiem to awarie czujników

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

6,4