Konkurs gokartowy - tydzień 3

Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 1996-2000

z przebiegiem 162 000 km, wyprodukowany w 1999 roku
~Gaga
dodał ocenę 04.11.2006 23:25:44, jeździ tym autem niecały rok

Samochód bardzo wygodny i ekonomiczny pod względem zużycia paliwa i dostępności części. Duży problem stanowi pożądanie przez złodziei, co przekłada się na drogie ubezpieczenie (wzwyżki, - z tego co wiem, to chyba dotyczy wszystkich VW).

Jeszcze nie wiem, co mnie czeka, ale "dookoła" słyszę bardzo pochlebne opinie n/t silników diesla stosowanych w B5. Mówi się o przebiegach powyżej 600 000 km. Ogólnie polecam. Jeździłem oplem corsą, którego miałem od nowości (2 lata), i muszę powiedzieć, że bilans napraw przemawia na korzyść VW.

Problemy z elektryką, głównie działanie zamka centralnego tylnych lewych drzwi - zdarza się, że nie otwiera.

1. Wycieki z silnika - wymiana: - uszczelka misy oleju, - simmering na wale korbowym (pod kołem pasowym). 2. Problemy z zawieszeniem - nie byłoby źle, gdyby nie koszty naprawy ( w stosunku do innych modeli VW bardzo drogo).

Spalanie 1.9 TDI 90KM 1996-2000

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Passat, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Passat

Przeczytaj o Volkswagen Passat

Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi
Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi Alltrack został stworzony z myślą o klientach, którzy potrzebują przestronnego samochodu o uniwersalnym charakterze, jednak z różnych względów nie chcą kupić crossovera lub SUV-a. Uterenowione kombi stanowi też ciekawą propozycją dla osób planujących zakup Passata, który będzie wyraźnie różnił się od tysięcy służbowych kombi.

Volkswagen Passat - zobacz filmy

Volkswagen Passat Variant - 3 zalety i 3 wady
Volkswagen Passat Variant - 3 zalety i 3 wady W tym samochodzie znacznie łatwiej było o zalety, niż o wady, ale poradziliśmy sobie - zapraszamy do oglądania sporządzonej przez nas listy zalet i wad VW PASSATA.
VW Alltrack, Na każdą okazję
VW Alltrack, Na każdą okazję Na ryby, na grzyby, na lwy by...śpiewał niegdyś Kabaret Starszych Panów. Chyba podobna melodia chodziła po głowie decydentom z Volkswagena, bo zlecili oni inżynierom opracowanie wariantu Passata, który własności jezdne wersji 4MOTION połączyłyby z większym prześwitem i możliwością jazdy w lekkim terenie. Tak powstał model Alltrack, który zaprezentujemy w tym odcinku.

Liczba wpisów 189 556