Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Rok produkcji 1999
Przebieg: 162 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 90 KM 66 kW - Oceń swoje auto
Samochód bardzo wygodny i ekonomiczny pod względem zużycia paliwa i dostępności części. Duży problem stanowi pożądanie przez złodziei, co przekłada się na drogie ubezpieczenie (wzwyżki, - z tego co wiem, to chyba dotyczy wszystkich VW).
Wrażenia
2,0
Jeszcze nie wiem, co mnie czeka, ale "dookoła" słyszę bardzo pochlebne opinie n/t silników diesla stosowanych w B5. Mówi się o przebiegach powyżej 600 000 km. Ogólnie polecam. Jeździłem oplem corsą, którego miałem od nowości (2 lata), i muszę powiedzieć, że bilans napraw przemawia na korzyść VW.
Problemy z elektryką, głównie działanie zamka centralnego tylnych lewych drzwi - zdarza się, że nie otwiera.
1. Wycieki z silnika - wymiana: - uszczelka misy oleju, - simmering na wale korbowym (pod kołem pasowym). 2. Problemy z zawieszeniem - nie byłoby źle, gdyby nie koszty naprawy ( w stosunku do innych modeli VW bardzo drogo).

Zużycie paliwa 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,2

Minimalne średnie zużycie paliwa

6,0

Maksymalne średnie zużycie paliwa

7,5

Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe

Fabryczne średnie zużycie paliwa

6,2
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...