Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

Volkswagen Passat B6 1.9 TDI 105KM 2005-2010 - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Passat B6 1.9 TDI 105KM 2005-2010

3% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 04.02.2012 11:37:44 przez

Passat B6 jest autem które dostałem w firmie, wcześniej jeździł nim szef i zrobił ponad 200 tyś KM bez większych awarii. Przy 150 tyś KM wymieniony komplet zawieszenia na firmy Master Sport (połowe tańsze niż oryginał) - jak do tej pory jest ok, poszły jedynie sworznie wahaczy przy 250 tyś. Koło dwumasowe zostało wymienione na jednomas przy 180 tyś KM przebiegu (norma we wszystkich nowych dieslach). Turbo poszło do regenracji przy 220 tyś KM, osobiście je odbierałem od warsztatu który stwierdził że nie było jeszcze to konieczne, mogło pochodzić jakieś 50 tyś KM. Koleś który tutaj pisał że turbo mu padło po 50 tyś nie umie widocznie jeździć dieslem albo ma lipny olej. Wadliwy był jedynie zawór od sterowania turbo (koszt 120 zł), ASO VW tak zdiagnozowało i robota poszła od d... strony. Niedowano zawór EGR sie tez zapchał - konieczne było czyszczenie. Tak po za tym brak jakiś ogromnych wad, zawieszenie mogłoby być trwalsze. Trzeba też sprawdzać geometrie bo lubi się poprzestawiać a potem to już wszystko się dowala po klei. Auto trzeba jedynie właśiciwie uzytkować i będzie ok, zwłaszcza tyczy się to turbo (nie pałować na zimnym, dobry olej) i Pompowtrysków (dobre paliwo i wysokiej jakości olej). Diesel nie dla IDIOTÓW. Nie jest to auto doskonałe jednak większość negatywnych opini jest wyssana z palca albo napisana na podstawie przywiezionego szrotu z niemiec z przebiegiem 400 tyś. i UWAGA !!! NIE JEŻDZICIE DO ASO BO TAM SAME BARANY PRACUJĄ PO ZAWODÓWCE NIE MAJĄ O NICZYM POJĘCIA !!!

dodano 05.05.2010 10:49:16 przez

Oceniam na 5 i powiem dlaczego.Po pierwsze jazda tym samochodem sprawia mi przyjemność.Po drugie negatywne opinie na temat tego modelu piszą chyba zazdrośni konkurenci bo częśc z nich wygląda na wyssaną z palca.Autem podróżuje się doskonale jest duże pojemne,zawieszenie pracuje znakomicie i jest trwałe,silnik jest ekonomczny i elastyczny nie stwarza problemów.Wykończenie wnętrza jest znakomite i wysokiej klasy.Po dużym przebiegu nadal nic nie trzeszczy.Samochód się nie psuje.A jazda innym modelem tylko mnie przekonuje że PASSAT jest faktycznie liderem tej klasy i to prawie w każdej dziedzinie.Poprzedni samochód FORD MONDEO miał po mnijeszym przebiegu sporąlistę usterek w tym poważnych jak zbyt wczesna wymiana wtryskiwaczy,dwumasowe koło zamachowe czy turbina nie wspomnę o korozji drzwi a PASSAT bije go na głowę pod każdym względem a szczególnie niezawodności.Dodam że niestety mojego PASSACIKA skradziono kilka miesięcy temu.Ale kupiłem nowego tyle że już z dwulitrowym TDI i po kilkunastu tysiącach km nowym autem wciąż nie zmieniam opini o jego świetności dodam tylko że 2.0 TDI już nie posiada wad młodości i jest dużo cichszy od 1.9.Jak ktoś ma sporą rodzinę psa i często jeżdzi to idealne auto tylko odradzam jasną tapcerkę na której wiecznie widać jakieś plamy .Jak ktoś sporo podróżuje stołuje się często w fast-foodach to polecam ciemną tapicerkę

dodano 30.12.2012 09:23:40 przez

Po przejechaniu 200000 tys. km stwierdzam, że jest to bardzo dobre auto. Silnik 1.9 tdi BXE nie sprawia jakichkolwiek problemów - regularnie serwisowany. Co do wymian zużytych uszkodzonych części to zostały zmienione 2-krotnie gumy dolnego zawieszenia przednie i tylne. A tak to rozrząd hamulce i filtry. Auto bardzo ekonomiczne - dość dynamiczne i wystarczające do jazdy. Wcześniej jeździłem 3.0 tdi 224 km, teraz 1.9 105 km i jazda jest równie komfortowa. A ponad 180-200 km nie mam zamiaru jeździć. Przeczytane przeze mnie negatywne opinie na temat tego modelu piszą chyba w większości Ci co nie mają pojęcia a coś tam od kogoś usłyszeli. Zgodze się, z silnikiem 2.0 tdi są problemy. Natomiast 1.9 polecam każdemu "oczywiście z udokumentowanym przebiegiem". Za granicą nikt nie kupuje diesla, żeby jeździć nim do kościoła. W chwili obecnej Passat z 2006 r w dieslu powinien mieć najmniej 200000 tys. I przejedzie następne 300000. A Ci co kupują "kręcone" niech później nie wchodzą na fora i piszą co jest że zgasł, że wymienić trzeba silnik itp. Podsumowując mogę polecić serwisowanego Passata każdemu, napisałem to, bo sam w przeszłości patrzyłem i sugerowałem się tym co piszą inni.

dodano 20.04.2010 20:45:50 przez

Samochód spełnił moje oczekiwania, jestem bardzo zadowolony, jedyny minus to silnik, który jest odrobine za słaby na tą mase auta, ale łatwo i szybko można wrzucić wirusa do 130koni można bez żadnych problemów. Samochód jest bardzo komfortowy, bardzo stabilny i świetnie wyciszony. Przez rok przejechane 26tys.km jedyna usterka to kontrolka od abs-u, okazało się że wine ponosi ostra zima, która uszkodziła czujnik. Samochód serdecznie polecam, bardzo rozsądna cena za tej klasy autko!Polecam również silnik, troche za słaby, ale przy prawidłowej eksploatacji niezawodny, warto kupić autko z prawdziwym przebiegiem, za co niestety trzeba dopłacić. Polecam Passata z całą pewnością!

dodano 23.04.2010 11:07:44 przez

Jak dla mnie VW Passat w tej wersji silnikowej to katastrofa. Można by uznać go za interesującą propozycję gdyby kosztował 25-30 tys mniej. Plusem jest zapewne niska deprecjacja-jak wiadomo Polska Volkswagenem stoii, więc ciemny naród i tak to kupi. Passata otrzymałem jako auto służbowe. Gdybym mógł wybrać sam-nigdy bym się na niego nie zdecydował. Moim zdaniem w tej cenie są znaczenie ciekawsze i nowocześniejsze propozycje.

dodano 28.07.2009 12:25:15 przez

Nie jest dobrze, a powiem nawet, że jest źle. Passat B6 to auto ustępujące z pewnością Mondeo 2008, Astrze 2005, Fosusowi 2006, Megane 2005 i wogóle wielu innym. Co prawda ładny, wygodny o ciekawym srodku, ale na tym te zalety kończą się. Kiepsak do bólu jakość wykoanania, dziwne rozwiązania (ręczny na przyciska, czy brak normalnego klucza), a przedewszystkim usterkowość. Zdecydowanie odradzam !!!

dodano 29.01.2010 18:12:46 przez

Z silnikiem 1.9TDI bezawaryjne(brat ma 2.0TDI z salonu przebieg 80tyś.km najpierw problemy z ciśnieniem oleju, potem 2xpęknięta głowica), idealnie sprawdza się jako auto rodzinne, dosyć komfortowe. Jeżeli chodzi o wady to za dużo taniego plastiku w środku no i dużo tego jeździ, po prostu taki samochód dla ludu nie mający w sobie tego czegoś co sprawia, że auto cieszy swojego właściciela.

dodano 07.01.2011 10:10:58 przez

Dla mnie porażka , silnik bardzo awaryjny a w serwisie same chamy pracują którym zwisa wszystko dosłownie , głupią żarówkę wymieniali 4 dni a tłumaczenie było najlepsze MIELISMY PROBLEM Z DOJSCIEM DO ŻARÓWKI !!!!poprostu żenada. Już 3 razy mnie laweta ściągała z trasy. Niewiem czemu kupiłem to auto , namawiali mnie znajomi ale widze że nawet moje byłe Punto było trwalsze.

dodano 20.12.2011 00:58:11 przez

Jeżeli ktoś poszukuje dużego,ekonomicznego i zarazem prestiżowego auta rodzinnego to warto postawić na Passata B6 tylko koniecznie z jednostką 1,9 TDI, która jest jedną z najbardziej udanych z rodziny pompowtryskiwaczy. Warto znaleźć egzemplarz bezwypadkowy,serwisowany i z przebiegiem do 200 tysięcy km. Nie jest to proste zadanie ale wykonalne

dodano 27.02.2013 13:33:33 przez

Jestem zadowolona, pojazd bezpieczny, dużo miejsca, ceny części wysokie tłumiki od 203,00zł zarówno końcowy, jak i środkowy (FERROZ) do 481,00 końcowy, środkowy 234,00(BOSAL)- zakładany w oryginale tylko ze znaczkiem vw, oryginał w ASO 1650,00zł

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Passat, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Passat

Przeczytaj o Volkswagen Passat

Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi
Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi Alltrack został stworzony z myślą o klientach, którzy potrzebują przestronnego samochodu o uniwersalnym charakterze, jednak z różnych względów nie chcą kupić crossovera lub SUV-a. Uterenowione kombi stanowi też ciekawą propozycją dla osób planujących zakup Passata, który będzie wyraźnie różnił się od tysięcy służbowych kombi.

Volkswagen Passat - zobacz filmy

[HD] VW Passat B8 2.0 TDI 240 KM 4motion DSG, 2014 - prezentacja AutoCentrum.pl
[HD] VW Passat B8 2.0 TDI 240 KM 4motion DSG, 2014 - prezentacja AutoCentrum.pl Relacja z prezentacji nowej generacji VW Passata na Sardynii.
Paryż 2014 - prezentacja Volkswagena Passata
Paryż 2014 - prezentacja Volkswagena Passata Na paryskim salonie zadebiutowały dwa auta, które już niedługo stoczą ciekawy pojedynek na rynku w Europie. Mowa o Fordzie Mondeo oraz Volkswagenie Passacie. Pierwszego kandydata już poznaliśmy, czas na niemiecką propozycję.
Volkswagen Passat Variant - 3 zalety i 3 wady
Volkswagen Passat Variant - 3 zalety i 3 wady W tym samochodzie znacznie łatwiej było o zalety, niż o wady, ale poradziliśmy sobie - zapraszamy do oglądania sporządzonej przez nas listy zalet i wad VW PASSATA.

Volkswagen Passat B6 1.9 TDI 105KM 2005-2010 70