Lista ocen Volkswagen Touran I (197) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 129 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek66
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
Biegi zmienia sie dobrze z dużą precyzją.Przez to ze touran ma 6 stopniową przekładnie (1.9 tdi) szybko kończą sie biegi ze wzgledu na krótkie przełozenie ale jest ok.
~andrzej
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Dobrze zestopniowana skrzynia biegów , duży moment obrotowy powoduje że nie musimy często zmieniac biegów , a jeżeli już to robimy to wszystko jest O.K. Ocena 4,5
~polak
Minivan 1.6 102KM 75kW
dobrze zestopniowana do 4 biegu, 5 bieg za krótki. Przy 160 wyje strasznie, bo ma bardzo wysokie obroty. W tej wersji silnikowej nie występuje skrzynia 6 -cio begowa.
~Zdenek
Minivan 1.4 TSI 140KM 103kW
Podoba mi się 6 cio biegowa skrzynia. Biegi wchodzą idealnie z lekkim ale akceptowalnym oporem. Skrzynia z 6 biegami pozwala na oszczędną jazdę. I tu bez zmian wszystko ok.
~Jacekw
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Według mnie źle dobrane przełożenia 1i 2. Jedynka "za krótka" "dwójka" za długa w rezultacie przy wolnej jeździe i próbie przyspieszenia bez redukcji na 1 (w dieslu!!!) silnik zgaśnie.
~Mateusz
Minivan 1.6 102KM 75kW
Puki co super. Strasznie leciutko chodzi, pewnie dlatego że mały przebieg. U kolegi w Dieslu przy 300 tyś zrobionych ciężko gałka chodzi i się ślizga.
~Romc
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Jestem przyzwyczajony do skrzyni manualnej jednak automat też daje radę - wygoda zauważalna gołym okiem, spalanie przy tej skrzyni też atrakcyjne.
~tipos
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Przytrafiła się awaria złego zazębiania przy wrzucaniu II, okazało się że wymiana oleju w skrzyni pomogła. poza tym biegi wybiera całkiem przyjemnie
~chudy90ert
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Skrzynia manualna 6 biegowa pracuje się z nią miło i przyjemnie ale chętnie zamienił bym ja na DSG no ale na manuala tez nie mam co narzekać
~Robert
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
mam fenomenalną skrzynię DSG, szczerze wszystkim polecam. Jeśli kupię kolejne auto to tylko z tą skrzynią. Pięknie ciągnie, płynnie, rewelacja