Lista ocen Volkswagen Touran I 1.6 FSI 116KM 85kW 2003-2010 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemo
Minivan 1.6 FSI 116KM 85kW
Mógł by być troszkę mocniejszy.Nie mniej na polskie zatłoczone drogi w zupełności wystarczy.Fajnie się zbiera przy obrotach powyżej 3 tyś ale wtedy rośnie spalanie.Bardzo cichy nie raz zastanawiam się czy nie zgasł mi na światłach przy prędkości 120-130 km/h w aucie jest cicho.Do tego jest na łańcuchu wiec odchodzą koszty wymiany pasków. Żywotność tych silników to około 400 tys km.
~To_masz
Minivan 1.6 FSI 116KM 85kW
Bardzo cichy, oszczędny, żwawy jak na 115 KM. Rzekomo problemy z nagarem, ale nikt w necie nie napisał że miał problem przez nagar. Piszą o Audi 3.2 FSI. Zdarzają się problemy z czujnikiem NOX (podobnie jak z DPF w Dieslu) można wyłączyć czujnik za 300 pln bez uszczerbku na trwałości silnika. Dobry silnik, oszczędniejszy, cichszy i szybszy od 1.6 MPI (102 KM)
~zmotoryzowany
Minivan 1.6 FSI 116KM 85kW
silnik dużo lepiej sie zbiera na obroty niz ten stary silnik 1,6 Mpi (miałem okazje jechac), jak na 1,6 benzyna 115 koni dość zrywny,ze silnikiem nie miałem problemów w zimie przy minusowych temp.troche klekocze ale to za sprawą hydrauliki zaworowej od jakosci oleju tez duzo zalezy,jak sie zagrzeje jest juz oki.
~Piotr
Minivan 1.6 FSI 116KM 85kW
Świetny silnik, zdecydowanie lepszy od MPI. NIe polecam montażu gazu do FSI, ale ten silnik jedzie w porównaniu do MPI. Mimo wielokrotnie przytaczanych opini o tym jaki FSI zły. POLECAM. jezdze nim już 9 lat. Świetny silnik i dobrj kulturze pracy. MPI za wolny, za słaby, FSI 2.0 za dużo pali.
~piotr_chalecki
Minivan 1.6 FSI 116KM 85kW
Silnik oszczędny i to bardzo. Moc trochę za słaba ale daje rade, wada jest klekot przy paleniu rano na zimnym silniku ale przyczynę znam do panowania.
~Krzysztof VW
Minivan 1.6 FSI 116KM 85kW
Bardzo dobry silnik wbrew opiniom w necie. Pali mniej niz MPI, kultura pracy i mały chałas w porównaniu z dieslem na +.
~Stefan W
Minivan 1.6 FSI 116KM 85kW
Jak na tak mały silnik radzi sobie świetnie. Auto z tym silnikiem nadaje sie na rodzinne wypady a nie na wyścigi..
~kammat
Minivan 1.6 FSI 116KM 85kW
Dla spokojnej jazdy wystarczający. Lepszy jednak byłby 2.0FSI lub nawet 1.9TDI 105kM (miałem okazję porównać 1.9- elastyczność)
~elmo
Minivan 1.6 FSI 116KM 85kW
Dobrze, ale tylko gdy w aucie dwie dorosłe osoby i dwójka małych dzieci. Wersja 7 osobowa z tym silnikiem, to jak rząd Kaczyńskiego...
Dziennik kosztów dla Volkswagen Touran I 1.6 FSI 116KM 85kW
7,2
~damiano777@buziaczek.pl
Minivan 1.6 FSI 116KM 85kW
Silnik lubi wysokie obroty, z czym wiąże się duże spalanie.