Lista ocen Volvo V40 I 1.8 16V 115KM 85kW 1995-2000 (36) - Ergonomia

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maniek
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Wszystkie wajchy i pstryczki w intuicyjnie umieszczonych, łatwo dostępnych miejscach. Po desce widać jednak, że jest to konstrukcja z połowy lat `90. W wersjach poliftowych za wiele się nie zmieniło pod tym względem. Plastiki przyzwoitej jakości, dobrze spasowane (symboliczne zgrzyty i świerszcze na większych wybojach). Przyjemna w dotyku pół-skórzana tapicerka i misiowata podłoga dają bardzo przytulne wrażenie.
~drRems
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Ja się przyzwyczaiłem już do tego, co mam dookoła siebie. Osobom niskim i siedzącym bardziej z przodu za kierownicą może przeszkadzać podłokietnik pod prawym łokciem, który utrudnia zaciąganie hamulca ręcznego (trzeba go odchylać do tyłu).
~erkowalski
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Brawa! Kierowca może wygodnie się usadowić. Podłokietnik bardzo przydatny ale utrudnia dostęp do h. ręcznego i troszkę za wąski - czasem jeśli ustawienie odpowiada pasażerowie również chcieliby na nim umieścić łokieć.
~Conductor
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
...z małym "ale": w autach wyposażonych w podłokietnik w siedzeniu kierowcy element ten utrudnia sterowanie elektryką szyb i lusterek, a w niektórych położeniach fotela (wysokość) również włączanie II i IV biegu.
~Owczyk
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Niestety, trochę widać już postęp wieku i nowych trendów designu aut. Jednak v40 wciąż robi duże wrażenie. Masywna, zwarta bryła, komfort, klasa i prestiż volvo - tego można się napewno spodziewać.
~Rasputin
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Mogłoby być trochę więcej miejsca, mam skórzane superwygodne fotele, tylko jestem trochę za wysoki. Podłokietnik ok. Z tyłu trochę ciasno. Auto niskie jak na kombi.
~DRbase
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Z jednej strony wszystko na swoim miejscu. Design nie powala, ale wnętrze - deska rozdzielcza bardzo komfortowa i czytelna. Niestety bagażnik mógłby być trochę większy.
~Wojtek Sowa WRC
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Może ja jestem za krótk (175 cm) ale gdy ustawie sobie dobrze fotel to przyciski na drzwiach i "kokpicie środkowym pod lewarkiem" są za bardzo z tyłu... reszta bardzo OK
~pemol22@interia.pl
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
malo schowkow.pomimo kombi tylne slupki sprawiaja ze powierzchnie bagaznika drametjalnie spata oraz jest problem z usadowieniem wiekszego gabarytu
Dziennik kosztów dla Volvo V40 I 1.8 16V 115KM 85kW
9,6
~Olaf_73 niokon@wp.pl
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
nie jest źle chociaż przciski klimy, obiegu wewnętrznego za male, trzeba ich szukac-celowac do nich w czasie jazdy, gdyby nie to dalbym 5