Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 1999-2004 - Oceń swoje auto

Ocena Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 1999-2004

Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 1999-2004

z przebiegiem 13 000 km, wyprodukowany w 2002 roku
~BLOKU
dodał ocenę 17.12.2006 12:34:34, jeździ tym autem niecały rok

auto nie spełniło moich oczekiwań. Przesiadłem sie ze Alfy romeo 156 na to wolwo. Dołożyłem 10 tyś zł a w rezultacie otrzymałem gorszy samochód. Jestem zawiedziony.

Przede wszystkim jest w miarę cichy. Nie klekocze tak jak TDI - porównywałem z a4 2000 110 km. Jeśli chodzi o dynamikę to oba te auta są na podobnym poziomie - generalnie bez rewelacji ale to jest tylko 115 km.

Skrzynia przeciętna - długie skoki lewara, utrudniona szybka zmiana biegów

Jest to konstrukcja z lat 1995 "troche" nie dorasta rywalom z Niemiec. Audi ze swoim wielowahaczowym zawieszeniem bije na głowę volvo którego można porównać do forda mondeo I generacji. owszem trzyma się drogi ale kultura pokonywania drobnych nierówności jest fatalna. VW Polo ma lepsze tłumienie drgań.

Za krótka przednia szyba - w momencie gdy dojeżdzam do skrzyżowania nie widać sygnalizatorów - podobne zjawisko jak w maluchu.

Brak sterowania radiem w kierownicy a poza tym jest za nisko i trzeba się schylać żeby zmienić stację. Co za Palant wymyślił zmianę stacji radiowych pokrętłem - fatalne rozwiązanie. Poza tym ok ale deska rozdzielcza nie zachwyca - wkącu powstała w 1995 roku.

trochę trwa zanim się nagrzeje wnętrze ale tak jest w każdym dieslu

Strasznie mało miejsca!! Peugeot 307 jest przy nim olbrzymem a nie zapominajmy że to volvo jest o klasę wyżej od 307. Z tyłu na nogi mają miejce tylko dzieci poniżej 13 roku życia.

ok

Jest obecnie zima - czyli opony zimowe. Trasa 6,3 , miasto ok 8. Czyli żadna rewelacja.

Jest wart ok. 37000 -35000zł. Za te pieniądze można kupić coś o wiele młodszego pod względem technologicznym. Polecam Mondeo ze 130 konnym silnikiem diesla

drobiazgi takie jak żarówki.

Coś nie tak jest przy obrotach miedzy 1900 a 2500 - tak dziwnie zipie. Pewnie turbina będzie do roboty.

Spalanie 1.9 TD 115KM 1999-2004

Kierowcy, którzy oglądali Volvo V40, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volvo V40

Przeczytaj o Volvo V40

Volvo V40 T3 Ocean Race Summum - wakacyjna przygoda
Volvo V40 T3 Ocean Race Summum - wakacyjna przygoda Świat motoryzacji nie obraca się tylko wokół czterech kołek i silnika. Producenci samochodów bardzo często obejmują patronat nad jakaś nobliwą imprezą sportową zwiększając tym samym swoją reputację oraz poprawiając wizerunek. Wśród takich aktywnych marketingowo marek motoryzacyjnych jest Volvo. Volvo, którego regaty Volvo Ocean Race mają dość nobliwy status.

Liczba wpisów 190 825