Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 1999-2004 - Oceń swoje auto

Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 1999-2004

z przebiegiem 13 000 km, wyprodukowany w 2002 roku
~BLOKU
dodał ocenę 17.12.2006 12:34:34, jeździ tym autem niecały rok

auto nie spełniło moich oczekiwań. Przesiadłem sie ze Alfy romeo 156 na to wolwo. Dołożyłem 10 tyś zł a w rezultacie otrzymałem gorszy samochód. Jestem zawiedziony.

Przede wszystkim jest w miarę cichy. Nie klekocze tak jak TDI - porównywałem z a4 2000 110 km. Jeśli chodzi o dynamikę to oba te auta są na podobnym poziomie - generalnie bez rewelacji ale to jest tylko 115 km.

Skrzynia przeciętna - długie skoki lewara, utrudniona szybka zmiana biegów

Jest to konstrukcja z lat 1995 "troche" nie dorasta rywalom z Niemiec. Audi ze swoim wielowahaczowym zawieszeniem bije na głowę volvo którego można porównać do forda mondeo I generacji. owszem trzyma się drogi ale kultura pokonywania drobnych nierówności jest fatalna. VW Polo ma lepsze tłumienie drgań.

Za krótka przednia szyba - w momencie gdy dojeżdzam do skrzyżowania nie widać sygnalizatorów - podobne zjawisko jak w maluchu.

Brak sterowania radiem w kierownicy a poza tym jest za nisko i trzeba się schylać żeby zmienić stację. Co za Palant wymyślił zmianę stacji radiowych pokrętłem - fatalne rozwiązanie. Poza tym ok ale deska rozdzielcza nie zachwyca - wkącu powstała w 1995 roku.

trochę trwa zanim się nagrzeje wnętrze ale tak jest w każdym dieslu

Strasznie mało miejsca!! Peugeot 307 jest przy nim olbrzymem a nie zapominajmy że to volvo jest o klasę wyżej od 307. Z tyłu na nogi mają miejce tylko dzieci poniżej 13 roku życia.

ok
autodna

Jest obecnie zima - czyli opony zimowe. Trasa 6,3 , miasto ok 8. Czyli żadna rewelacja.

Jest wart ok. 37000 -35000zł. Za te pieniądze można kupić coś o wiele młodszego pod względem technologicznym. Polecam Mondeo ze 130 konnym silnikiem diesla

drobiazgi takie jak żarówki.

Coś nie tak jest przy obrotach miedzy 1900 a 2500 - tak dziwnie zipie. Pewnie turbina będzie do roboty.
Kupujesz części we własnym zakresie? Sprawdź naszą ofertę!

Spalanie 1.9 TD 115KM 1999-2004

Diesel [l/100km]
7,1

7,1

8,0

6,3

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wiarygodności ogladanego wpisu, napisz je w powyższym polu i kliknij na przycisk "Wyślij". Na pewno rozpatrzymy Twoją sugestię!

Oblicz koszty własnej jazdy 1.9 TD 115KM 1999-2004

Dodaj nowy komentarz