Ocena kierowcy - Volvo V40 I

BLOKU, 17 lat temu
Silnik 1.9 TD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 85kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
auto nie spełniło moich oczekiwań. Przesiadłem sie ze Alfy romeo 156 na to wolwo. Dołożyłem 10 tyś zł a w rezultacie otrzymałem gorszy samochód. Jestem zawiedziony.
Przede wszystkim jest w miarę cichy. Nie klekocze tak jak TDI - porównywałem z a4 2000 110 km. Jeśli chodzi o dynamikę to oba te auta są na podobnym poziomie - generalnie bez rewelacji ale to jest tylko 115 km.
Skrzynia przeciętna - długie skoki lewara, utrudniona szybka zmiana biegów
Jest to konstrukcja z lat 1995 "troche" nie dorasta rywalom z Niemiec. Audi ze swoim wielowahaczowym zawieszeniem bije na głowę volvo którego można porównać do forda mondeo I generacji. owszem trzyma się drogi ale kultura pokonywania drobnych nierówności jest fatalna. VW Polo ma lepsze tłumienie drgań.
Za krótka przednia szyba - w momencie gdy dojeżdzam do skrzyżowania nie widać sygnalizatorów - podobne zjawisko jak w maluchu.
Brak sterowania radiem w kierownicy a poza tym jest za nisko i trzeba się schylać żeby zmienić stację. Co za Palant wymyślił zmianę stacji radiowych pokrętłem - fatalne rozwiązanie. Poza tym ok ale deska rozdzielcza nie zachwyca - wkącu powstała w 1995 roku.
trochę trwa zanim się nagrzeje wnętrze ale tak jest w każdym dieslu
Strasznie mało miejsca!! Peugeot 307 jest przy nim olbrzymem a nie zapominajmy że to volvo jest o klasę wyżej od 307. Z tyłu na nogi mają miejce tylko dzieci poniżej 13 roku życia.
ok
Jest obecnie zima - czyli opony zimowe. Trasa 6,3 , miasto ok 8. Czyli żadna rewelacja.
Jest wart ok. 37000 -35000zł. Za te pieniądze można kupić coś o wiele młodszego pod względem technologicznym. Polecam Mondeo ze 130 konnym silnikiem diesla
drobiazgi takie jak żarówki.
Coś nie tak jest przy obrotach miedzy 1900 a 2500 - tak dziwnie zipie. Pewnie turbina będzie do roboty.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 115KM 85kW [l/100km]

7,1