Volvo V40 I Kombi 1.9 TD 115 KM 85 kW

Rok produkcji 2002
Przebieg: 13 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Volvo V40 I Kombi 1.9 TD 115 KM 85 kW - Oceń swoje auto
auto nie spełniło moich oczekiwań. Przesiadłem sie ze Alfy romeo 156 na to wolwo. Dołożyłem 10 tyś zł a w rezultacie otrzymałem gorszy samochód. Jestem zawiedziony.
Wrażenia
Przede wszystkim jest w miarę cichy. Nie klekocze tak jak TDI - porównywałem z a4 2000 110 km. Jeśli chodzi o dynamikę to oba te auta są na podobnym poziomie - generalnie bez rewelacji ale to jest tylko 115 km.
Skrzynia przeciętna - długie skoki lewara, utrudniona szybka zmiana biegów
Jest to konstrukcja z lat 1995 "troche" nie dorasta rywalom z Niemiec. Audi ze swoim wielowahaczowym zawieszeniem bije na głowę volvo którego można porównać do forda mondeo I generacji. owszem trzyma się drogi ale kultura pokonywania drobnych nierówności jest fatalna. VW Polo ma lepsze tłumienie drgań.
Za krótka przednia szyba - w momencie gdy dojeżdzam do skrzyżowania nie widać sygnalizatorów - podobne zjawisko jak w maluchu.
Brak sterowania radiem w kierownicy a poza tym jest za nisko i trzeba się schylać żeby zmienić stację. Co za Palant wymyślił zmianę stacji radiowych pokrętłem - fatalne rozwiązanie. Poza tym ok ale deska rozdzielcza nie zachwyca - wkącu powstała w 1995 roku.
trochę trwa zanim się nagrzeje wnętrze ale tak jest w każdym dieslu
Strasznie mało miejsca!! Peugeot 307 jest przy nim olbrzymem a nie zapominajmy że to volvo jest o klasę wyżej od 307. Z tyłu na nogi mają miejce tylko dzieci poniżej 13 roku życia.
ok
Jest obecnie zima - czyli opony zimowe. Trasa 6,3 , miasto ok 8. Czyli żadna rewelacja.
Jest wart ok. 37000 -35000zł. Za te pieniądze można kupić coś o wiele młodszego pod względem technologicznym. Polecam Mondeo ze 130 konnym silnikiem diesla
drobiazgi takie jak żarówki.
Coś nie tak jest przy obrotach miedzy 1900 a 2500 - tak dziwnie zipie. Pewnie turbina będzie do roboty.
Zużycie paliwa 1.9 TD 115KM 85kW [l/100km]
7,1
Minimalne średnie zużycie paliwa
7,1
Maksymalne średnie zużycie paliwa
8,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
6,3
Fabryczne średnie zużycie paliwa
5,4
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Czy ocena była przydatna?

Dyskusja

Ładowanie komentarzy...