Lista ocen Volvo V40 I 1.9 TD 95KM 70kW 1999-2000 (22) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~poxa
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Wentylacja ok. Za to ogrzewanie kiepskie. Nie wiem czy ja mam coś popsute ale ten samochód słabo grzeje. Potrzeba ok. 15km żeby dobrze złapał temperaturę(warunki zimowe) natomiast żeby się zagrzał to trochę potrzeba nim pojeździć. Dobrze że jest ogrzewanie siedzeń to chociaż przyjemnie jest od razu dzięki temu gadżetowi.
~Tomek
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Moim zdaniem wszystko bez zastrzeżeń. Samochód minimalnie paruje przy dużej wilgotności (wczesnowiosenne roztopy i jesienne deszcze), ale to naprawdę nic, w porównaniu z ludźmi jeżdżącymi w tym czasie autami o białych szybach :) Klima bez zastrzeżeń (wydajna), ogrzewanie również.
~szymas
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Parowały mi tylko szyby tylne bagażnika, nie miałem filtra kabinowego (przeciwpyłkowego). Nadmuch dobrze sobie radził z odparowaniem z szyby przedniej i bocznych przednich. Z ogrzewaniem to trzeba było poczekać, aż się z 5 km przejedzie.
~rip
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Jedna zasada zimą - najpierw nagrzejmy silnik, później wnętrze. Czyli nie odkręcajmy ogrzewania na maksa pomimo zimnego silnika. Dmuchawa chodzi dość cicho nawet na wyższych biegach, nadmuchy na boczne szyby dobrze radzą sobie z odparowaniem.
~Lukasz z Krakowa
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Wszystko działa prawidłowo. Szybko grzeje szybko chłodzi. Stopień zaawansowania technologicznego klimatyzacji to poziom pegasusa no ale cóż.. auto za 5,000pln i rocznik 99'.
~Łukasz
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
moja v-ka w zime dosyc wolno sie nagrzewa ale wiadomo jak to diesel, ciezko diesla w zime dogrzac, ale gdy choc troche złapie temperature to w kabinie nagrzewa sie dosyc szybko
~Przemek P
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Wentylacja doskonała. Szyby odparowują bardzo szybko. Jedyni minus jest taki, że na ciepłe powietrze w zimie trzeba poczekać stosunkowo dłużej niż w samochodach innych marek.
~LUKAS23441
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Wszystko w tej materii super miałem z manualem i climatronic klimke i bardzo dają rade, a co do ogrzewania wystarczy dbać o płyn chłodniczy a termostat nigdy nie zawiedzie
~kamil_11
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
w zimę bardzo ciężko o niezaparowane szyby, po wymianie filtra kabinowego i termostatu, trochę się poprawiło, ale wciąż daleko do przeciętnej
Dziennik kosztów dla Volvo V40 I 1.9 TD 95KM 70kW
~Lukas
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Tu jest idealnie przy nabitej i po serwisie klimie schładza natychmiast, w zimie radzi sobie równie dobrze jednak jest to już większa zasługa termostatu