Lista ocen BMW Seria 5 E39 (419) - Całokształt

Na liście zabraknie 306 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kris
Sedan 2.8 528i 193KM 142kW
BMW to najlepsze na rynku silniki i świetne właściwości jezdne. Poza tym E39 poliftowe to piękne autko, chociaż przed liftem również daje radę jeśli jest dobrze utrzymane. Warto kupić w skórze, ponieważ to autko luksusowe, welur tutaj nie pasuje. Poza tym jedynymi sensownymi silnikami są 2.8, 3.0d lub 4.4-5.0, reszta to nieporozumienie pod wzgledem osiągów do spalania.
~michosh
Sedan 3.0 530d 184KM 135kW
Auto bardzo wygodne ciche i komfortowe, niestety drobne ustereki są denerwójące, silnik swietny do pewnego przebiegu w moim przypadku 330.000 i wtryski do wymiany 1tys. zł szt. 6x, regeneracja koła zamachowego 1600zł autem jezdze rok wiec nie wiem co było wczesniej robione. Ogólnie jakoś nie czułem chemii do tego samochodu. miałem 3 różne samochody poprzednie kochałem tego nie.
~carmax@op.pl
Sedan 2.0 520i 150KM 110kW
polecam szczególnie osobom chcącym korzystać z przyjemności samej jazdy i wszelkich udogodnień techniki (jak na 10 lat wstecz to brak mi tylko navi- choć są i takie modele ) ostrożnie z silnikami TDS oraz V - od kiepskiego poporzednika można kupic ładnie wyglądający złom, wszelkie usterki czy awarie powinny być usuwane na bieżąco -to daje gwarancje żywotności
~ZALLUK
Sedan 2.2 525i 170KM 125kW
Ja osobiście dołożyłem już do tego auta ok. 5 tyś. zł w trakcie 50tyś. km jakie zrobiłem w ciągu roku. Oczywiście nie liczę w tym opon i regularnych wymian oleju i innych zużywających się rzeczy. Trzeba pomyśleć przy zakupie czy stać kogoś na utrzymanie takiej fury, bo to trochę kosztuje. Za komfort trzeba płacić, a poza tym żona bardzo lubi to autko więc trzeba płacić:)
~Grzegorz Mikrut
Sedan 4.4 540i 282KM 207kW
Auto fajnie jeździło, dosyć szybkie, chociaż przy temperaturach powyżej 30 stopni stawało się ospałe jak żółw. Ciągle przysparzało problemów - a to coś się zepsuło, a to zawadziłem o coś zderzakiem, a to zostawiło wstydliwą plamę oleju na nowym bruku. Z dzisiejszej perspektywy, kiedy poznałem samochody innych marek - odradzam jego zakup.
~Anka
Sedan 2.0 520i 150KM 110kW
Użytkuję samochód od 7 lat.Kupiony z Belgii od dziadka rocznik 1939.Serwisowany na bieżąco.Skóra beżowa- wnętrze piękne wręcz luksusowe. W ciągu 7 lat wymieniona została :stacyjka ,chłodnica oraz rozrusznik.wszystko w oryginale.Ogólnie bardzo porządny samochód.Na co dzień użytkowany do pracy więc przebieg około 12-15 tys. rocznie.Ogólnie na plus.
~Mb
Touring 525 i 192KM 141kW
Auto posiadałem 9 lat, przez cały ten czas nigdy mnie nie zawiodło, zmieniałem tylko olej co 15tys km i wlewałem dużo paliwa :) kupiłem w 2007r z przebiegiem ok 120tys i w tym roku auto "umarło" nagle z przebiegiem ok 400tys, mimo to i tak uważam to auto za bardzo dobro, przez cały czas w moich rękach żadnej awarii, w końcu się skumulowało.
~pzaba
Touring 520 d 136KM 100kW
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z auta. Samochód juz prawie 9-cio leni, a wyciszenie i komfort podóży większy niż w nie jednym 2-3 letnim auie. Wielki bagażnik, ze świtnymi udogodnieniami (skrzynka narzędziowa w klapie, schowki pod podłogą, rozkładanie kanapy na płasko jednym ruchem, a długoś wystarczająca żeby spać w samochodzie- wzrost 180cm)
~Canyonrot528
Sedan 2.8 528i 193KM 142kW
Auto doskonałe - najlepsze jakie miałem do tej pory Dynamiczne, komfortowe, dobrze wyciszone. Na manualnej skrzyni biegów nie za bardzo do miasta... chociaż mnie to nie przeszkadza. Auto bardzo dobrze wykonane - wiadomo że wyszło 12 lat temu i ciężko o zadbany model a o bezwypadkowym nie wspomnę Generalnie za szybkie na Polskie drogi...

Usterki BMW Seria 5 E39

BMW Seria 5 E39 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Paweł
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
Od czterch lat jeżdżę i poza małymi usterkami, nie mogę narzekać. Auto super komfortowe,genialnie trzyma się drogi . Trochę brakuje mocy (143 KM) w porównaniu do 530D ale jest O.K. 210 km/h na autostradzie wystarczy. Ekonomia: trasa 90 km/h = 6,8 l/100km miasto 9 l/100km. Autostrada 200 km/h =10l. Niedrogie w zakupie i utrzymaniu - polecam