Lista ocen Daewoo Lanos (1104) - Całokształt

Na liście zabraknie 1157 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jezik@poczta.onet.pl
Sedan 1.4 i 75KM 55kW
Przesiadłem się z Poloneza i jestem mile zaskoczony,ponieważ Daewoo ma złą opinię ogólnie.Chciałem kupić KiaRIO ale inst.gaz.cholernie droga,a wtym przedziale cenowym jeszcze był tylko Lanos.Jestem mile zaskoczony jazdą lanosem dobrze się stało że nie kupiłem RIO,Lanos jest o wiele lepszy chociaż z mniejszym wypasem w tej kategorii cenowej.Mam do dyspozycji RIO dlatego magę te sam.porównać.
~karol.wisniewski@web.de
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Gdyby nie opinie otoczenia, firma bankrut, przerobiony kadet itp. To praktycznie bez uwag, może silnik ma za małą moc z 1,4 da się już uzyskać powyżej 100KM a z 1,6 powinno być ze 120KM. To jest naprawdę bardzo fajne autko gdyby nie opinie wymienione wcześniej byłoby świetne. Oczywiście jeżeli ma wszystkie dodatki jak poduszki, ABS klimatyzację i pakiet elektryczny (szyby, lusterka, antena itp.)
~pawsu@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
za takie pieniądze (w 1999 roku) nie kupiłbym nic innego wszysko co mi oferowali było ok 10-12 tys.droższe ( klima,abs.poduszki) nie jest to auto do ekstremalnych sportów, w codziennej jeździe jest wystarczajace, jestem bardzo zadowolony, jakby ktoś oferował takie warunki jeszczeto by było coś ( upust 8 tys.zł, ubezpieczenie gratis,3 lata bezpłatnego przeglądu,assistance i opony zimowe )
~igreszta@wp.pl
Sedan 1.4 i 75KM 55kW
AUTO Z LPG-KILKA UWAG DO PRACY TEGO URZĄDZENIA, PROBLEMY /CZASOWE/ ZE "STRZELANIEM", SKROMNE WYPOSAŻENIE, BARDZO DOBRE AMORTYZATORY /PRZEBIEG 143000/ CHOĆ CAŁE ZAWIESZENIE ZA MIĘKKIE NA POLSKIE DROGI, ŻWAWY SILNIK, SŁABE HAMULCE ŁATWO MOŻNA JE PRZEGRZAĆ, POJAWIAJĄ SIĘ JUŻ KOROZJE NA ELEMENTACH KAROSERII, DO 100 000 BEZPŁATNE PRZEGLĄDY-ABSOLUTNA REWELACJA, SZKODA ŻE OFERTY TAKIEJ NIE MA JUŻ NA RYNKU
~magryn@tenbit.pl
Hatchback 1.5 i 86KM 63kW
Całkiem nieźle jak na rodzimą produkcję.Słyszałem,ze auta dlugo jeżdżą bezproblemowo,u mnie było tylko to nieszczęsne zawieszenie-ASO Daewoo mówimy NIE! Mało miejsca,mały kufer. Silnik mocny,można przycisnąć, niestety w mieście paliwożerny. Jestem posiadaczem tzw."zdrapki"-egzemplarza z inną powłoką antykorozyjną i po 4 latach(3 od zakupienia w salonie) nie zauważyłem zadnych ubytków lakieru.
~maly
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
Dość rozsądna cena zakupu, ale ogromny spadek wartości po 4 latach. Samochód jest w zasadzie niezawodny. Do końca wykorzystałem darmowy serwis gwarancyjny, tylko za sam pasek rozrządu i jedno koło zapłaciłem. Nadaje się ten samochód do szybkiej i dalekiej jazdy pod warunkiem, że nie wozimy 5 osobowej rodziny z bagarzem, bo wtedy robi się trochę ociężały. Żal mi będzie pozbywać się tego auta.
~robert
Hatchback 1.5 i 86KM 63kW
Ogólnie jestem bardzo zadowolony i nie ma kompleksów na punkcie marki. Powiem więcej miałem wcześniej Nubire i bardzo żałuje że ją sprzedałem i kupiłem mniejsze auto bo paliła tyle samo co Lanos. Dziwi mnie natomiast podejście do marki Daewoo konkurenta Fiata, który uważam jest bardzo cienki a jego oferta nie jest w żaden sposób atrakcyjna. Słabe silniki i bardzo cienkie skrzynie biegów.
~ttr
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
Mam wersję standard sedan. Nawet nie przeszkadza mi brak wspomagania. Jak dla mnie kierownica pracuje lekko (mam wspomaganie w łapkach). Brak jakichkolwiek problemów z zapalaniem, nawet przy -20. Kończy 5 latek i nigdy mnie nie zawiódł. Wiem, że to dla niektórych paści, ale samochód ma mnie slużyć, a nie ja jemu. Dbam o niego i on o mnie. I tak sobie żyjemy w symbiozie. W sumie udana konstrukcja.
~konti@kki.net.pl
Hatchback 1.5 i 86KM 63kW
Nie zawiodłem się i polecam każdemu. No, chyba że ktoś uważa że jeździć de-u to nie przystoi. W mieście bardzo dynamiczny i niezbyt paliwożerny (nie jeżdżę spokojnie). W trasie: do 160 km/h w miarę dobrze, potem trochę hałasuje. Mi udało się rozbujać autko do ~185 km/h i wyhamować przed radarem (potem nie było okazji do testów), Jeśli ktoś jechał szybciej - napiszcie, ale chodzi o 1,5 SOHC.

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~roman_p@poland.com
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Ogólnie nie jest źle, za tą kasę można trafić dużo gorzej. Uwagi do SERWISU -we Wrocławiu są nawet takie, które potrafią zrobić cały przegląd samochodu w około 8min (Wymiana filtrów, oleju, sprawdzenie poszczególnych elementów itd. zresztą wiecie jaki Lanos ma przgląd po 15.000) - gratulacje - zastanawiałem się czy w ogóle otwierali maskę. Z tego też powodu prawdopodobnie nie kupię już DAEWOO