Lista ocen Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW 2007-2012 (94) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bravooo
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Biegi wchodzą prawidłowo.Troszkę coś haczy przy wrzuceniu II i III. Auta mam miesiąc-myślę że wszystko się dotrze, dopracuje. Wsteczny wchodzi bez żadnego problemu. Bieg nr 6 super, 2000 tyś obrotów i autko jedzie bez oporu 80 km/h. Na 3 i 4 ciągnie rewelacyjnie. Bieg nr 1 krótki, ale to nie wada. Drążek zmiany biegów fajnie sztywno "siedzi" w każdym przełożeniu. 22.01.2009r. ok. 2 tyś. km tak jak myślałem wszystko się ładnie ułożyło.Biegi...
~Tom
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
No tutaj słabiutko, Skrzynia jest mało precyzyjna i bardzo delikatna (podobno też awaryjna). Lubi coś tam przy zmianie biegów lekko stuknąć czy zakrzaczyć (zwłaszcza jeśli szybko chcemy zmienić bieg), ale podobno ten typ tak ma. No cóż jeśli się zepsuje naprawie i będę jeździł dalej. Na pochwałę zasługuje 6 bieg dzięki któremu w trasie możemy poruszać się z autostradowa prędkością w ciszy i niskimi obrotami silnika oraz rozsądnym spalaniem.
~arek
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Mam skrzynię M32. Po ok. 40 tys. km pierwsze oznaki zużycia łożysk (typowa wada tych skrzyń) przy dłuższej jeździe autostradą 130-140 km/h skrzynia zaczyna głośniej pracować. Drugi bieg potrafi na ciepłej skrzyni haczyć i zgrzytnąć. Za długi drugi bieg - poniżej 20 km/h samochód nie bardzo chce na nim jechać. Niepotrzebny 5 bieg, zamiast niego mogła by być dłuższa czwórka, ale marketingowo 6 biegów lepiej wygląda.
~Czak Ptak
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Słynna skrzynia M32, 6 biegów. Jeśli chodzi o awaryjność to mit, moja skrzynia pracuje bez problemu, wymieniłem samemu olej, zalałem 2,9 litra Fuchsa i pracuje cicho. Praca lewarka jest dosyć charakterystyczna, ale to pewnie subiektywne odczucie, bo dotychczas jeździłem Mazdą. Jak dla mnie troszke za krótkie przełożenia, jazda po mieście to częste przerzucanie biegów.
~Pinio
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Chyba najlepsza jaką miałem. Wszyskto wchodzi jak malina, tylko w BMW miałem kiedyś taki komfort. Chodzi opinia że to skrzynia Opla i to minus tego auta, ale to bzdura. Oglądałem 5 szrotów i rzeczywiście chodziło jak dłuto ale wszystkie były zajechane i po dzwonkach. Trzeba jednak wyszukać zadbany model i wszystko igłą!
~Klodex
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
6-biegowa, manualna skrzynia biegów niestety nie zawsze działa tak lekko jak powinna. Skrzynia ma tendencje do haczenia co nie raz doprowadzało do ponownej próby "wbicia" biegu, szczególnie pierwszego. Jednakże w ogólnym rozrachunku skrzynia wypada dość dobrze i nie przeszkadza w eksploatacji samochodu.
~Anon
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Tutaj... po prostu tragedia. Największa wada tego samochodu. Skrzynia strzela, zgrzyta, jest ciasna i strasznie awaryjna. Trzeba się na to niestety nastawić... Nie zdarzyło się, aby się posypała - fakt, działa - ale to jak działa to po prostu jakieś nieporozumienie...
~zadowolony uzytkownik:)
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Nie mam wiekszych zarzutow. Czasem nie wchodzi wsteczny albo jedynka, ale to baaardzo rzadko. Wystarczy wrzucic inny bieg i jest w porzadku. Zeby mniej palil trzeba sie namahac dzwignia. 6ty bieg jest rewelacyjnym rozwiazaniem-bez niego pewnie by palil z 15 w trasie:)
~apospiech77@gmail.com
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Fajny 6 bieg w skrzyni, na liczniku 160km/h a tu tylko 3500 obr/min. Mój ma przejechane jakieś 4300km i skrzynia delikatnie haczy przy przejściu z 2 na 3. Przełanczanie z piątki wyprofilowane na zejście na 4, a nie na 6 - mnie to zaskoczyło. Generalnie wielki plus tego auta.
~Misiek
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha w poprzednim fiacie to samo (Stilo) wszystkie biegi wchodzą perfekcyjnie tylko nie wsteczny jeszcze nie zdarzyło się tak, żeby wszedł za pierwszym razem. jest to dość irytujące a panowie z serwisu niestety nic na to nie mogą poradzić.
Fiat Bravo II Hatchback 5d