Lista ocen Ford Focus I Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW 1998-2005 (47) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Dość precyzyjna i pracująca z właściwym oporem. Dobrze, bo przy tym silniku, jeżeli myślimy o trwałości jego osprzętu i jego możliwościach, wymaga dość częstego używania. Drogi prowadzenia dźwigni zmiany biegów mogłyby być odrobinę krótsze. Ale to znowu jest również uzależnione od pozycji za kierownicą. Nie jest to rajdówka i nie siedzi się szczególnie nisko, więc wszystko jest dopasowane do przeciętnego użytkownika i raczej nie powinno być...
~benowie
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
tutaj nie wiem co napisać. dla mnie jest ok. działa i to najważniejsze. wymiana sprzęgła + dwumasa to koszt około 1500 pln. (w roku około 2012). teraz nie wiem ile. ale mam porównanie. w W-wie za robocizne chcieli 800 pln a 50 km od W-wy już 350. więc wybrałem opcje poza stolicą. cena samych części taka sama.
~mwkl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
nic sie nie dzieje, okolo 160.000 wymienione sprzeglo (komplet) - przy okazji wymieniony 2-mas. dosc precyzyjnie, nie za dlugi skok. gwiazdka mniej za kolo 2 masowe - ale tzreba zrozumiec ze nowoczesny diesel bez tego sie nie obejdzie.
~Darek
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
2 miesiące po zakupie i zrobieniu ok 4000 km musiałem wymieniać koło dwumasowe wraz ze sprzęgłem. Niestety taki już los dzisiejszych posiadaczy samochdów z silnikami diesla - tutaj koszt 1300zł plus 250 zł robota.
~areq-s@o2.pl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Dobrze zaestopniowana, biegi wchodzą lekko i bezproblemowo, jak do tej pory żadnych awarii ani problemów. Przy przebiegu 182 tys.km wymienione zostało sprzegło i koło dwumasowe, sprawa eksploatacyjna uważam.
~Rafał
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Doskonale zsynchronizowana. Biegi wręcz same wchodzą. Przełożenia są wystarczająco długie, więc w mieście nie trzeba się namieszać biegami. Jedynie jedynka mogła by byś "dłuższa". Poza tym nie mam uwag.
~Radek
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Większych problemów nie ma, dość precyzyjna i nie ma problemów w czasie jazdy. Duży minus za haczenie w czasie wrzucania pierwszego biegu.
~Artur
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Drugi bieg bardzo słaby, często trzeba redukować do jedynki żeby nie zgasł, biegi wchodzą mało precyzyjnie, długi drążek.
~ap1969@wp.pl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Przełożenia jak to w dieslu krótkie, ale precyzyjna zmiana pozwala na dynamiczną jazdę nawet na niskich biegach
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
6,9
~jaswoj1@poczta.onet.pl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Wersja, którą posiadam ma ciut inną skrzynię, ale za to duuużo lepszą od przeciętnego focus sprzedawanego w Polsce
Ford Focus I Kombi