Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

slobo86, 12 lat temu
Silnik 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Ford Focus I Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : jak na nasze dziury rewelka:)
Inne : przeciekająca woda przed uszczelkę podszybia (filtr przepyłkowy)
Fokę mam już 2 lata, rocznik 2001. Długo zastanawiałem się nad zakupem tego modelu, ale cena/jakości, spalanie, kultura pracy, kultowy tddi,spalanie, opinie itp. sprawiły, że się zdecydowałem. Okazuje się, że wybór był idealny. Samochód użytkuję kilka razy w ciągu dni pracujących i w weekendy (d pracy nie muszę nim dojeżdżać). Bywa więc np, że 5 dni stoi zimą niezapalany. Po tym czasie zapala za 1 razem. Nie ma z nim problemów. Silnik bardzo przyjemny, dynamiczny na wyższych obrotach, na niższych trochę przymulony ale to nie przeszkadza...w ostatnie wakacje jechałem nim do Włoch, Francji w 4 osoby z pełnym bagażnikiem. 4300km w upały na autostradzie (ok 130km/h) i w miastach z okazjonalnie włączoną klima, spalił dokładnie (!) 5,0 l/100km. Ponadto nie sprawił żadnych problemów. Wiadomo, że trzeba pilnować oleju, filtrów, kontroli hamulców, płynów itp. ale to tak jak w każdym samochodzie. Ogólnie polecam ten model rodzince z dziećmi lub bez. Jest pakowny, tani w utrzymaniu i fajnie się go prowadzi (fajna skrzynia,trzyma się zakrętów, dynamiczny, ogrzewana przednia szyba itp). Polecam i pozdrawiam..tylko przed zakupem go dokładnie prześwietlić...minusem jest blacha np. rdza na progach, krawędziach drzwi..przed zimą warto więc konserwować podwozie :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDI 90KM 66kW [l/100km]

5,8