Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

franken@interia.pl, 15 lat temu
Silnik 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Ford Focus I Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : silnik i karoseria z kłopotami. Zawieszenie - bez problemu. Nigdy więcej Forda !!!
Karoseria : Nadwozie po 2-gim roku zaczęło rdzewieć
Silnik : Awaryjny, głośny , źle wyciszony, dymił
Inne : Serwis kiepski
Silnik i karoseria - beznadzieja. Tylko zawieszenie nie sprawialo klopotów
Głośny,, miedzy 3 a 4 biegiem wchodził w dziwny rezonans , mało elastyczny. Od nowości dymił. W serwisie twierdzili że wszystko ok W czasie 1 roku na gwarancji- miałem 2 awarie że stanął i trzeba było holować do serwisu. Praca silnika z zewnątrz cicha a wewnątrz wibracje i rezonanse o niskiej częstotliwości-trudne do zniesienia
natychmiast po gwarancji (1-rok) zaczęła się zacinać 3-ka , już tego nie naprawiałem bo było to bardzo drogie
do 80 tyś nic nie nawalało
przednia szyba łatwo się zaparowywała a trudno odparowywała . Nadwozie po 2-gim roku zaczęło korodować. Tylne drzwi-na dole,klapa bagażnika. Pęcherze widoczne pod lakierem, nawet perforacje To samo tylna klapa. Dłużej nie czekałem. Sprzedałem go po 3 latach miałem dość tego 3-letniego grata. VW Passat 1,9D mimo ze bez turbo dużo lepiej chodził
stylistyka trójkątów bez sensu, nie wiadomo po co, odbija się na wygodzie i przejrzystości wnętrza
klima była, szybko chłodziła. Z Ogrzewanie już było dużo gorzej
tylna kanapa- dzielone TYLKO!!! oparcie . Siedzisko w całości i nieruchome - debilne i bez sensu rozwiązanie !
drgania, wibracje , rezonansy z silnika
spalanie ok/ naprawy drogie /
Nowy samochód w 1999 r kosztował ok 60-70 tysięcy. Nowy model !!. To dużo za dużo jak na jego jakość. Nie chciałem sie użerać w sądzie z serwisem i rdzewiejącą karoserią. Wolałem go sprzedać. Kiedyś jeździłem trochę Sierrą kombi 2l. benzyna i chodziła extra myślałem że Focus bedzie podobnie ale rozczarowałem się.
Nadwozie po 2-gim roku zaczęło rdzewieć. Tylne drzwi-na dole, pęcherze widoczne pod lakierem, nawet perforacje To samo tylna klapa. Dłużej nie czekałem. Sprzedałem go po 3 latach miałem dość tego auta. VW Passat 1,9D mimo ze bez turbo dużo lepiej chodził
Silnik nieudany 2 poważne awarie . dymił. Skrzynia zacinała się . Karoseria rdzewiała po 2 gim roku od nowości

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDI 90KM 66kW [l/100km]

6,3