Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

jasio740wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Ford Focus I Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo niskie zuzycie paliwa.
Auto w sam raz jak dla czteroosobowej rodziny z dużym bagażnikiem, w którym zmieści się duży wózek dziecięcy oraz zakupy. Ładny wygląd, jak na kombi, oszczędny i dosyć dynamiczny silnik;moje wyposażenie nie powala, ale ma to co chciałem, żeby miał.
Auto jedzie dopiero jak silnik ma jakieś 1600 obrotów,dlatego oceniam go jako przeciętnie.
Biegi wchodzą trochę ciężko, ale escort też pod tym względem był podobny.Jedynka i dwójka, mogłyby być trochę dłuższe, przydałby sie nieraz szósty bieg.
Z racji pewnych luzów w zawieszeniu (autem jeżdżę dopiero 2 miesiące i jeszcze nie zdążyłem nic w nim naprawić),uważam, że zawieszenie jest w porządku, nie jest za miękkie ani za twarde takie zbalansowane jak dla mnie.Nie powiem , że jest rewelacyjne, raczej powiedziałbym : akceptowalne.
Widocznośc do przodu ograniczają dosyć masywne słupki, do tyłu - może być(lepsza niż w Astrze kombi, bo o takim aucie też myślałem, ale Opel w środku w porównaniu z Fordem to jedna epoka do tyłu); do tyłu jeżdżę \'\'na wyczucie\'\', poza tym ok.
Jak dla mnie wszystko jest tam gdzie powinno byc, chociaż wydaje się, że przełączniki zespolone powinny być troszkę bliżej kierownicy, a sterowanie radiem powinno być w kierownicy, a nie pod nią.
Co do ogrzewania to jeszcze nie miałem okazji je wypróbować, natomiast klimatyzacja w naprawdę upalne dni niestety nie daje rady.
Co mnie zaskoczyło(pozytywnie), to wysoka pozycja kierowcy; ja przy wzroście 178 cm ponad głową mam jeszcze około 8 cm luzu. Ustawiając fotel w odpowiedniej odległości od kierownicy, prawe kolano ciągle obija się o środkową konsolę, myślę, że powinno byc tu trochę więcej miejsca na nogi.Lewa noga za to ma podpórkę.
Jadąc 90 km/h hałas jest zabójczy, nie można swobodnie rozmawiać. Prawa aerodynamiczne odgrywają większą role dopiero przy ok. 150 km/h, więc ten silnik jest zdecydowanie za głośny.
Ze spalania jestem bardzo zadowolony, przy jeździe 70- 110km/h, średnio jest to 6 litrów. Jeżdżę w większości po mieście(3, 4 i czasami 5 bieg - dopiero przy 70 km/h. Przy mniejszej prędkości i piątym biegu auto się po prostu toczy, nie ma dynamiki).Staram się stosowac zasady eco i to przynosi rezultaty.Pierwsze spalanie to było 5,6 l/100km, kolejne 6,2 z klimatyzacją; przypuszczam, że w dłuższej trasie wynik 5 litrów to nie jest mrzonka.
Auto dziesięcioletnie za 13 tysięcy złotych kupione w polskim salonie z udokumentowanym przebiegiem, nic wiecej nie trzeba.
Mam go za krótko, żeby pisać o usterkach.
Auto robi dziennie jakies 80- 100 km i jeszcze mnie nie zawiodło, podobnie jak Escort.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDI 90KM 66kW [l/100km]

5,6