Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

kedarrr, 11 lat temu
Silnik 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Ford Focus I Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Szukając samochodu sugerowałem się wieloma rzeczami. Najbardziej zaskoczyło mnie prowadzenie. Ford Focus jest pożeraczem zakrętów!
Mój \"dzieciowóz\" lubię ja, moja dziewczyna i znajomi. Czemu? Bo każdy odnajduje tu coś dla siebie. Mało pali, dobrze jeździ i oferuje sporo miejsca w kabinie i przepastny kufer. Nie ma kopa? No trudno. Może rozpędzam się długo, ale nie muszę zwalniać na zakrętach:)
Kultura pracy pozostawia sporo do życzenia. Klekot nie znika nawet po zagrzaniu. Elastyczność dobra, ale tylko powyżej 1800 obr/min. Poniżej ten silnik nie daje znaku życia - zabija go ogromna turbodziura.
Precyzyjna mimo sporego przebiegu.
Wymaga dość dużej troski, ale jeśli opiekujemy się nim odpowiednio żaden kompakt z tamtych lat nie ma szans z Focusem.
Oceniam ją dobrze, choć mocno ścięty przód może niektórym przeszkadzać.
Nie mam zastrzeżeń.
Silnik dość długo się grzeje, więc w zimie nie ma co liczyć na szybkie rozmrożenie ciała :)
Jest naprawdę dobrze. Trochę wąsko z tyłu, ale obecne kompakty wcale poczciwego Forda nie zawstydzają.
Głównie hałasuje silnik. Taka konstrukcja - toporna, ale prosta. Potrafi nieźle zaklekotać, a łańcuszek rozrządu zadzwonić. Szum powietrza nie daje się we znaki, nawet na autostradzie.
Ceny części na dobrym poziomie, większość dostępna \"na miejscu\". Trzeba uważać na zamienniki, niektóre lepiej omijać. Póki co bez większych napraw. To tu to tam jakieś drobnostki. Spalanie na dobrym poziomie. Średnia 6,5 litra.
Stosunek jakości do ceny bardzo dobry. Dobre auto w dobrej cenie. Nie przepłacamy jak za niektóre niemieckie \"gwiazdy\"
Kilka drobnostek dolegało Fordowi. Większość usunięta szybko i bezboleśnie. Jedynie pedał gazu sprawił problem więcej niż jeden raz. Mimo wszystko polecam używki. Pedał gazu kupiony za 50 zł przejechał już 20 tys. km a kosztował 7 razy mniej od nowego.
Poważnych awarii brak. Tankuje, serwisuje, jeżdżę. Za to też można polubić to auto :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDI 90KM 66kW [l/100km]

6,1