Lista ocen Ford Focus I (830) - Widoczność

Na liście zabraknie 1266 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~benowie
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
no cóż. nie jest to klasa premium więc nie oczekiwałem komfortu jak od klasy S mercedesa. tutaj też sie nie zawiodłem. do pracy mnie zawiezie w normalnym komforcie. na wyjazd na działke też bez problemów. nad morze w kilka godzin też dojadę. w góry również. ale np. na Chporwacje chyba bym sie tym nie wybrał. chyba że z przerwa na nocleg. komfort po prostu na przyzwoitym poziomie do codziennej obsługi rodziny. wymieniana przednia szyba,...
~Maciej P.
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Lusterka mimo swoich rozmiarów są bardzo "wydajne" ! Zmieniając pas ruchu nie musisz się przyglądać czy coś jedzie obok. Przy odpowiednim ustawieniu wszystko bardzo dobrze widać. Parkowanie wykonuje się bardzo pewnie. Lusterko wsteczne w kabinie daje (przynajmniej mi) wrażenie, że jestem już bardzo blisko auta za sobą, a tymczasem mam do niego jeszcze około 0,5m :) Jedyny minus to według mnie dość "duży" martwy punkt....
~Mikołaj
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Widoczność do tyłu ograniczona przez położenie i rozmiar tylnej szyby, trzy zagłówki nie ułatwiają sprawy nawet po opuszczeniu maksymalnie w dół. Widoczność do przodu bywa kłopotliwa dla niższych kierowców, mam 174 cm wzrostu i nie widzę w ogóle maski, mimo fotela ustawionego w najwyższej pozycji. Dlatego manewrowanie wśród innych aut, parkowanie wymaga wprawy i czasami oceniania odległości przez natężenie odbicia świateł.
~Bartek
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
W tej dziedzinie generalnie jest ok. Na widoczność do przodu nie ma co narzekać. Nie wyróżnia się tutaj Focus ani na plus, ani na minus. Widać wszystko, co potrzeba, a nie ma samochodu, który nie miałby słupków A, które zawsze wprowadzają jakieś ograniczenia w widoczności. Przy kombi, przy cofaniu, bywają problemy z oceną odległości do przeszkody. Kwestia obycia i wprawy. Widoczność we wstecznych lusterkach jest również dobra.
~AT geeko
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Przód jest ok, gorzej jak paruja szyby wentylator musi sie troche napracowac by nie pyło pary na przedniej szybie. Mam wersje foczki bez ogrzewania przedniej szyby i chyba założe to ogrzewanie. Jak sie ma klime to moment i szyby sa czyste. Tył przecietnie. Z jada i parkowaniem tyłem ja mam problem, w vw vento choc dlugosc ta sama to moglem to robic prawie z zamknietymi oczami. Ale moze przy foczce to kwestia wprawy.
~krzyzela@poczta.fm
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Niby wszystko bez zarzutu, ale czasami irytują boczne słupki. To czego niektórzy mogą się obawiać, czyli podgrzewanie przedniej szyby jest jak dla mnie super patentem i nie powoduje utrudnień w widzialności, widać je tylko pod słońce. Za to odmrażanie szyby zimą to czysta przyjemność, a w czasie kiedy ww. podgrzewanie robi to za mnie, widok męczących się ze skrobaczką sąsiadów - bezcenny;)
~b330xi@gmail.com
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
jak na tą klase i cuda które tworzą inni producenci to tu jest super, jedyny problem przy wyjezdzaniu tylem z parkingu na ruchliwą ulicę ciężko zobaczyć coś przez trójkąty z tyłu ;) ale widoczność przez tylną szybę wzorowa. Siedzi się dość wysoko (nawert po obniżeniu fotela) widoczność BDB. Jeden minus ;) jak póżniej siądziesz w bmw, audi, honda itp. to myslisz ze siedzisz na asfalcie przez 5 minut ;)
~mikeroni
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Duża przednia szyba zapewnia bardzo dobrą widoczność do przodu. Także widoczność na boki jest dobra. Jedynym, ale istotnym mankamentem jest stosunkowo wąska tylna szyba, która nastręcza sporo problemów przy cofaniu ( nie jestem bowiem przyzwyczajony cofać"na lusterka" tylko patrzę za siebie odwracając się w fotelu)-tak że tylna szyba jest minusem-ale taki już urok hatchbacków ;)
~Lary
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Do przodu - poprawna, na boki również. Z widokiem do tyłu jest nieco gorzej, ale to logiczne. Lusterka mają wystarczającą powierzchnię i duży zakres regulacji(reg. el.). Światła przednie dają dobry obraz sytuacji na drodze nocą, gorzej gdy pada deszcz. Światło wsteczne to niestety \"sztuka\", jest, bo musi być ale swojej roli nie spełnia.
Dziennik kosztów dla Ford Focus I
6,3
9,2
10,3
~blindmashine
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Widoczność jest niezła. Gorsza niż w mojej starej maździe626, czy RangeRoverze ;] ale zdecydowanie lepsza niż chociażby w Punto czy Ceed. Trzeba się trochę nakręcić głową, tylko należy pamiętać że piszę o wersji kombi, w hatchbacku jest lepiej, a sedanem nie jeździłem. Reasumując, mamy niezłą widoczność, pozwalającą nam sprawnie manewrować.