Lista ocen Ford Focus I (87)

~Dża
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Pomimo swoich wad, to naprawdę genialny samochód miejski. Jeżeli szukasz samochodu do przemieszczania się w miejskiej dżungli, to nie szukaj niczego innego. Posiada doskonałe właściwości jezdne, wydajne hamulce i jest stosunkowo bezawaryjny. Ceny części zamiennych są śmieszne - a silnik 1.4 prosty jak konstrukcja cepa. Więcej w poszczególnych sekcjach.
~Mondeo16
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Generalnie auto mogę pochwalić, bo jest bardzo przestronne, pakowne i przede wszystkim bezawaryjne. Dałem ocenę całokształtu, za brak dobrego wyposażenia w moim modelu, bo mam akurat najuboższą wersję, ale to nie wina producenta czy samochodu :)
~MatN90
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jeden z najpiękniejszych kompaktów, jeden z nielicznych pojazdów, który ma piękne nie tylko wnętrze, ale i karoserie, jeśli dodamy do tego przestronność i doskonałe zawieszenie, to zrozumiemy, dlaczego to auto jest tak przełomowym modelem dla Forda i dlaczego ten samochód okazał się hitem sprzedaży.
~biiingoo
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Ogólnie auto dobre. Silnik 1.4 jest wystarczający do dowiezienia nas do celu, jednak nie zapewnia takiej frajdy z jazdy jak silniki mocniejsze. Wprawdzie jest możliwość zrywnej jazdy, jednak jest to okupione bardzo dużym zuzyciem paliwa - silniki ZETEC lubia wysokie obroty. Zapasu mocy nie ma, co powoduje zadyszkę przy ruszaniu przy włączonej klimatyzacji - nie jest to zresztą wadą jedynie silnika 1.4. Silnik na wyższych obrotach pracuje...
~Krystian - Kraków
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Posiadam to autko od prawie roku. Odkupiłem je od gościa który naprawdę mało nim jeździł. Autko krajowe zakupione w salonie Forda w Krakowie i użytkowane głównie w mieście na dojazdy na zakupy, do pracy i niedalekie częste wypady poza Kraków. I co mogę powiedzieć, silniczek jak na 75koni jest w miarę elastyczny ale jednak brakuje mu paru koni. Nie chodzi tu o jakieś szaleństwa, jeżdżę generalnie powoli i ostrożnie, ale jeśli chce się czasem... (Silnik)
~8270@interia.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jeździ się dobrze. Nawet bardzo dobrze. Ergonomia wyższa niż u konkurencji. Trochę wad psuje całokształt, ale sama jazda daje dużo przyjemności. Jeśli masz pytania - pisz, chętnie odpowiem (8270@interia.pl).
~mikeroni
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Piękna linia nadwozia i nowatorskie wnętrze sprawiają, że pierwszy Focus nadal może się podobać i zwraca uwagę na ulicy. Auto w moim odczuciu solidne i dostarczające wielu przyjemności z jazdy. Szczególnie polecałbym młodym rodzinom albo młodym ludziom, lubiącym pokazać się w efektownym aucie .
~grzebyk
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Naprawdę dobry samochód, eksploatowany służbowo (więc to najtrudniejszy test) i dzielnie to znosi. Francuzy nie maja co startować, Golf jest droższy a wcale nie lepszy, Astra porównywalna a z japończykami nie miałem doczynienia. Jeździłem też Focusem II i wcale nie jest lepszy (gorsze zawieszenie) a 80 km w silniku podstawowym to straszna żenada (samochód jest sporo cięższy od poprzednika).
4,1
~ktserwis@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Ogólnie zadowolony jestem z autka gdyby nie te problemy z zamkiem
Dziennik kosztów dla Ford Focus I
6,3
9,2
10,3
3,8
~endrju
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Gdybym wybrał inny silnik i okazał by się mniej awaryjny ocena zapewne była by wyższa. Jak widać jednostka 1.4 okazała się w moim wypadku dość awaryjną mimo małego przebiegu (przebieg udokumentowany i samochód świetnie zadbany) Zapewne mocniejszy silnik do tego auta okazał by się lepszy. Do aut z segmentu C silnik poniżej 1.6 jest zdecydowanie za mały.