Lista ocen Ford Focus I (2096)

4,1
~rybkins
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Ogólnie mogę polecić. Duzy pakowny samochód za śmieszne dziś pieniądze ( w cenie np polówki). Auto o ciekawym designu, które nie zestarzało sie jak większość konkurentów. Na co dzień się nie psuje a naprawy nie zrujnują kieszeni. Przyjemnie się prowadzi, zwłaszcza po krętych dróżkach, do tego zawieszenia przydałyby się lepsze hamulce i mocniejszy silnik ale i tak nieźle. Trzeba zwrócić uwagę na rdzę, reszta do ogarnięcia.
~tomaszek355
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Od czego mogę zacząć hmmm , no może od tego że to znakomite auto . Idąc dalej powiem więcej bo może ktoś jest na kupnie i ta opinia bardzo mu się przyda . Jeśli szukacie samochodu rodzinnego i pakownego za stosunkowo nie duże pieniądze i w dodatku które nieźle jeździ celujcie w focusa mk1 .
~loco
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Auto kupiłem 4 lata temu od znajomej osoby, która miała je od nowości. Stan licznika wynosił prawie równe 200tys km, więc po przejechaniu ponad 100tys km jestem w stanie co nieco na jego temat powiedzieć. Pomimo tego, że musiałem w nie dość sporo włożyć, uważam że jest godne polecenia dla kierowcy próbującego połączyć takie cechy jak dobre prowadzenie, użyteczność i względnie tania eksploatacja, a dysponującego niewielką kwotą pieniędzy na zakup.
~Natalia
Hatchback 1.8 16V 115KM 85kW
Posiadam ten samochodzik już prawie 3 lata i jestem naprawdę zadowolona. Wbrew złym opiniom o Fordach sprawuje się bardzo dobrze. Większych awarii do tej pory nie miałam, służy mi do dojazdów do pracy, na zakupy ale i dalszych wypraw i jestem zadowolona.
~Grzegorz Kalinowski
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Generalnie jestem bardzo zadowolony. Według starego powiedzenia - wóz tak dba o ciebie, jak ty o niego. Wiadomo, że w pewnym momencie nie opłaca się w niego inwestować, ale gdy blacha jest ok to nie pozbywać się foki.
~focusowiczodniedawna
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Super autko, przestronne, chyba najwygodniejsze w tej klasie. Wszystko dobrze zgrane. Silnik pracuje bardzo fajnie, cicho a zarazem 12 letni samochód wygląda dalej dość młodo ;)
~boyler
Hatchback 1.8 TDCi 115KM 85kW
Nie wiem czemu aż tak niektórzy nie lubią Ford-ów tym bardziej z silnikami TDCi. Być może, że nie posiadali wcześniej ów pojazdu i opinię rozsiewają zasłyszaną w kuluarach przy kanapce i fancie osiedlowego warsztatu Pana Heńka. Auto relatywnie tanie w zakupie. Ponadczasowa linia nadwozia i obszerne wnętrze jak na ten segment.
~Maciej P.
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Podsumowując. Auto jest dla ludzi, którzy szukają niedrogiego, dobrego i całkiem nieźle wyglądającego środka transportu. Jak większość aut tak i fokus wyznaje zasadę "dbasz o mnie=nie zawiodę Cię". Szczególną troską trzeba objąć karoserie. Zabezpieczenie podwozia na zimę pozwoli Wam zaoszczędzić sporo kasy. Pamiętajcie też o nadwoziu. Ja osobiście co tydzień myję i czyszczę forda w środku, a co dwa tygodnie nakładam dość dobry wosk i...
3,8
~fiku_miku
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Całą ocenę podzielę na dwa etapy, dwa punkty widzenia tj. 1.Punkt widzenia typowego faceta, który wymaga od auta tego by było, szybkie, niekoniecznie ekonomiczne, by kobiety się za nim oglądały itp. 2.Punkt widzenia faceta z dwójką dzieci, który wymaga od auta tego by było poprawne, ciche, wygodne, bezpieczne, ekonomiczne nie psuło się bla bla bla itd. Ad.1 Najnudniejsze auto jakie miałem, nic się nie dzieje, ani w środku ani na zewnątrz...
Dziennik kosztów dla Ford Focus I
6,3
9,2
10,3
~Czaja
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Jestem po przesiadce z paliwożernego benzyniaka w automacie i jak najbardziej odpowiada mi te auto, w sumie traktuję je jako pierwsze, a te zadanie spełnia świetnie. Na podwórku trzy focusy, jeden mk2 1.6 tdci 109KM w hatchbacku, drugi to mk1 1.8 tddi w sedanie, a trzeci mój, mk1 1.8 tddi w hatchbacku :)