Lista ocen Ford Focus I (1002) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1094 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Jestem listonoszem 1 dyfer 2 hebel i tak w kółko ... Przez cały dzień xD skrzynia biegów przez rok użytkownika działała poprawnie po roku czasu dziewczyna miała problem z wbiciem drugiego biegu ... Ja mogłem zapinać każdy bieg palcem :) sprzęgło wytrzymało ostre katowanie
~marek
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Auto kupiłem ze skrzynią po regeneracji, generalnie jest to przestarzała konstrukcja 4biegowa, bardzo wolno zmienia biegi zwłaszcza przy wyższych obrotach, przez co nie jesteśmy w stanie wykorzystać niezłych możliwości silnika, + za niezawodność i komfort korzystania z automatu
~Wielkopolanin
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Skrzynia biegów przeciętna, niektóre biegi jak np. jedynka lub wsteczny wchodzą topornie, ale podobno to taki urok tego auta. Ponadto w dni kiedy temperatura spada poniżej 0 biegi też wchodzą ciężko, dopiero po kilku, kilkunastu minutach wszystko wraca do normy.
~Piachu
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Najważniejsze, żę czuć jak wchodzi każdy bieg, a nie machanie drążkiem zmiany biegów jak kijem w błocie (np fiat bravo, peugeot 206), wsteczny wchodzi na 95% przypadków za pierwszym razem, nie jak w moim poprzednim fordzie ecort prawie za każdym razem trzeba poprawić
~endrju
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Długie przekładnie, i wkurzający wsteczny to chyba standard we fokach, nie ma mowy o szybkiej akcji w stylu wsteczny, jedynka i dzida. Wsteczny działa opornie i nie zawsze wchodzi za pierwszym razie trzeba wyczuć moment. Winą jest chyba brak synchronizacji biegu wstecznego
~Jaro
Hatchback 1.8 TDCi 115KM 85kW
Skrzynia biegów bardzo dobra - biegi wchodzą gładko, stopniowanie też daje radę. Możliwe jest zmienienie biegu używając jednego palca. Czasami łapię się na tym, że zbyt \"nonszalancko\" zmieniam bieg i dłoń ześlizguje mi się na drążku - mimo to bieg jakoś wchodzi.
~jarrek / fordclubpolska
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Biegi wchodzą perfekcyjnie. Nic nie haczy, w dodatku podczas toczenia się (do 20km/h) spokojnie można wrzucić jedynkę, wchodzi jak w masełko. Nie zalecam używać dwójki przy prędkości poniżej 10km/h, gdyż auto gaśnie. Więc albo palimy sprzęgło albo kulturalnie jedyneczka.
~modzek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Skrzynia zestopniowana idealnie do tego silnika. Na 5 biegu 2 tys to 80 km/h, 100 hm/h przy 2,2 tys. Była by maxymalna ocena gdyby nie wsteczny. Jak zawsze w fordzie nie chce wchodzić. Pomaga ułożenie wstecznego we właściwej pozycji i powolne puszczanie sprzęgła.