Lista ocen Ford Mondeo I (558)

4,1
~Ice Man
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Ogólna oceniam dobrze spełnił swe zadanie w 100% ale się nie zakochałem.
3,7
~marew@ing.uni.wroc.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jak na swoją masę i pojemność skokową zbiera się nie najgorzej, ale nie jest to z pewnością demon prędkości (max 180 na liczniku, czyli ok. 170 -175). Przy wyższych obrotach robi się oczywiście głośniejszy, ale do zaakceptowania. Problem robi się przy włączeniu kliamtyzacji. Żeby wyprzedzić, trzeba go trochę popiłować, zaczyna też szarpać i zachowuje się mało elastycznie. Dużym plusem jest bezawaryjność. Przy tak znacznym przebiegu nie zużywa... (Silnik)
3,8
~sebek262@wp.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Samochód w swojej klasie i w tym roczniku napewno jest bardzo korzystny pod względem finansowym. Samochód duży, rodzinny i bardzo wygodny. Kombi charakteryzuje się dużym bagażnikiem w stosunku do swoich rywali(nie dotyczy opel omega).
~artur@ife.p.lodz.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
kilka rzeczy psuje ogolna ocene wiec nie moge dac 5. dalbym 4.5. troche za duzo pali, inne rzeczy mozna mu ostatecznie wybaczyc. jest to dobre, przestronne, dosc dynamiczne (da sie poszalec), nowoczesne i dobrze wyposazone auto za neduze pieniadze. daje duzo zadowolenia, jezeli sie dobrze o nie zadba.
3,7
~reggi
Sedan 1.8 i 16V 115KM 85kW
na benzynie jest czuje się dynamikę i zryw silnika. Mam 21-no letnie mondeo od 2 lat i śmiga. A na gazie też niczego sobie (Silnik)
~styx77
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Niezłe auto. Z aut klasy średniej nie kupi się nic tańszego przy jednocześnie niezłej jakości i bezawaryjności. Niezawodne.
~klamyckipit@wp.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
podtrzymuję poprzednią ocenę 4+, nawet jadąc ponad 500km nie czułem się zbytnio zmęczony; dla rodziny z trójką dzieci i sporym bagażem lepsze kombi; właśnie z tego powodu idzie teraz pod młot (trójka dzieci), a wiecie jakie będzie nasze następne auto - Ford Mondeo Kombi !!! Mondeo polecam każdemu kto chce wygodnie, komfortowo i bezpiecznie podróżować z rodzinką; ja nie narzekam i będę się tej marki na razie trzymał.
3,5
~caly_marcin
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
jak na takie duze auto silnik 1.6 to troche za mało zwłaszcza z instalacją LPG zeby sobie powyprzedzać ale coś za coś, przynajmniej jest oszczędnie :) (Silnik)
~adamo
Kombi 1.6 i 16V 88KM 65kW
Ogólnie bardzo udany samochód i mało awaryjny. Obszerny i wygodny, do tego niedrogi w utrzymaniu, jedyny mankament to spalanie.

Usterki Ford Mondeo I

Ford Mondeo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Janusz ze Szczecina
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Nawet przy wysokich obrotach jest cichy, ale tylko rozkręcony pow, 5000 obr/min czuć kopa. Poza tym niezawodny! (Silnik)