Lista ocen Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 (121) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mitumolek
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
mogłoby być zdecydowanie mniej: komplet świeć żarowych 200 zł + robocizna 50 zł; alternator (zamiennik) 350 zł + robocizna 120 zł; rura (turbo-silnik) 400 zł + robocizna 30 zł; komplet (tarcze, klocki) 1000 zł; komplet (2x rolka napinająca, 2x rolka prowadząca, pasek) 1000zł + robocizna 150 zł; akumulator 350 zł; wymiana oleju + filtry oleju paliwa i powietrza 300 zł;
~alan
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Przez okres 3 lat co roku musiałem wymieniać pompę wodną taki urok ale silnik i jego wyryski to porażka inżynierów forda o wiele lepiej jest wybrać ta starszą jednostkę TDDI 115KM jest niezawodna w zimie przy minusowych temperaturach do czasu rozgrzania silnika bardzo nieprzyjemny metaliczny odgłos pracy silnika ale jest to spowodowane problemami z wtryskami
~Yachoo23
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Masarka !!!!!! tylne zawieszenie wielowahaczowe padło po 180tys km, a że wahaczy jest 6 na koło ceny od 200 do 650zł za sztukę, zamienników nie ma, Koło dwumasowe rozsypało się. Pompa wysokiego ciśnienia umarła razem z wtryskiwaczami. Oczywiście popadały mi. czujniki od położenia wałka rozrządu itp. Usterkowość silnika TDCI jest niewiarygodna
~Artur
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Dwa razy całkowicie odmówił posłuszeństwa. Pierwszy razoszły wtryski, drugi alarm. Kilka razy wymieniano napinacze rozrządu. Klima zalała wykładzinę podłogową samochód stał w serwisie tydzień. pękł wąż od turbiny ( nie objęty gwarancją naprawa 600 zł. Rdza na drzwiach i progach. Wymiana przełącznika wycieraczek (trzy wizyty w serwisie)
~enron
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej.
~diablo
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
katastrofa,nie znasz dnia ani godziny kiedy auto wejdzie w tryb awaryjny ,wtryskiwacze gubią kody ,zimą zapychający się filtr paliwa i cały układ paliwowy ,nie działa centralny zamek ,nie otwierająca się klapa bagażnika przegub wewnętrzny za słaby do mocy auta rolki i napinacz paska 3 krotna wymiana problem wracał
~Mark
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Najpierw poszedła pompa wspomagania, potem rozrusznik, wtryski, a po kilku miesiącach pompa wtrysku paliwa, (zaznaczam że tankuje dobre paliwo) wymiana napinacza wraz z łożyskiem od klimy to podobno norma co kilkadziesiąt tys. km, zawieszenie stuka i puka, ale o to nie obwiniam producenta tylko polskie drogi,
~wojtek
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Niby nic takiego się nie przytrafiło ale po miej więcej 100 tys. przebiegu, daje się słyszeć dziwny dźwięk pracy silnika przy niższych obrotach. Według mechaników to zaczynają szfankować wtryski, a to 4 razy 1200 zł plus robocizna i drobiazgi. Chociaz na razie oprócz tych dźwięków jest OK,nie czuć osłabienia mocy.
~Porażka nie polecam
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Ogólnie porażka wszystko robione na czas a i tak co chwilę coś się psuje regenerowałem pompe z czyszczeniem układu a za 2lata pompa padła znowu zrobiłem pompe a za chwilę padły wtryski po wtryskach kolumna kierownicza po kolumnie zaciski z tyłu i Klima ogólnie lipa a i dwomasie nie wspomne
~damien_r
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
I tu wyglada sprawa troche inaczej Awaryny system paliwowy firmy Delphi. Niestety naprawa droga i nie da sie zaoszczedzic na tym Regeneracja wtrysków jest droga Pompa wysokiego cisnienia tez powala ceną. W ciągu poł roku dopadła mnie awaria wtrysków Wszystkie regenerowałem i jest wporzadku ale koszt nie mały
Ford Mondeo III Kombi