Lista ocen Ford Mondeo III (684) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 853 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~enron
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej.
~diablo
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
katastrofa,nie znasz dnia ani godziny kiedy auto wejdzie w tryb awaryjny ,wtryskiwacze gubią kody ,zimą zapychający się filtr paliwa i cały układ paliwowy ,nie działa centralny zamek ,nie otwierająca się klapa bagażnika przegub wewnętrzny za słaby do mocy auta rolki i napinacz paska 3 krotna wymiana problem wracał
~Mark
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Najpierw poszedła pompa wspomagania, potem rozrusznik, wtryski, a po kilku miesiącach pompa wtrysku paliwa, (zaznaczam że tankuje dobre paliwo) wymiana napinacza wraz z łożyskiem od klimy to podobno norma co kilkadziesiąt tys. km, zawieszenie stuka i puka, ale o to nie obwiniam producenta tylko polskie drogi,
~mich
Sedan 2.0 145KM 107kW
Generalnie samochód nigdy nie odmówił posłuszeństwa - przejechałem trzema mondeo mkIII pewnie już pod 50 tys. km więc ok. W benzynie 2.0 przy ok. 100 wymiana kolektora dolotowego - podobno standard, niestety w aso 1400 zł, trudno znaleźć to taniej, zresztą może niech taki ważny element zrobią \"fachowcy\". Jakoś to przebolałem.
~Paweł W...
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
koło dwumasowe - 1250 zł + robocizna, ogólnie części droższe niż np opel, VW, seat. mniej zamienników, pewne części tylko w serwisie lub przez internet. silnik ten 90KM TDDi jest lepszy niż TDci, ale nie ma uta które się nie psuje, ogólnie utrzymanie diesla jest droższe niż benzyniaka, zalezy kto i ile jeżdzi,
~wojtek
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Niby nic takiego się nie przytrafiło ale po miej więcej 100 tys. przebiegu, daje się słyszeć dziwny dźwięk pracy silnika przy niższych obrotach. Według mechaników to zaczynają szfankować wtryski, a to 4 razy 1200 zł plus robocizna i drobiazgi. Chociaz na razie oprócz tych dźwięków jest OK,nie czuć osłabienia mocy.
~Matu matu33@ wp.pl
Sedan 2.0 TDCi 130KM 96kW
czytaj wyżej... duże problemy ze skrzynia i wtryskiem, ale załatwione w ramach gwarancji podstawowej i tej dodatkowej. JAK KUPOWAĆ DIESLA FORDA TO TYLKO Z GWARANCJĄ. Każda naprawa silnika, wtrysku czy skrzyni biegów to koszt rzędu minimum kilku tysiecy złotych. Jakby ktos chciał podyskutowac to mój e-mail matu33@ wp.pl
~Andrzej
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Filtr EGR należy regularnie czyścić, jest jednak łatwo dostępny i każdy mechanik sobie z nim poradzi (odkręcić 4 śruby, pędzelek z benzyną i gotowe), pękający wąż interqulera, należy go wzmocnić taśmą i opaskami. W sumie nic poważnego. Najważniejsze silnik i części eksploatacyjne bez zarzutu
~Porażka nie polecam
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Ogólnie porażka wszystko robione na czas a i tak co chwilę coś się psuje regenerowałem pompe z czyszczeniem układu a za 2lata pompa padła znowu zrobiłem pompe a za chwilę padły wtryski po wtryskach kolumna kierownicza po kolumnie zaciski z tyłu i Klima ogólnie lipa a i dwomasie nie wspomne
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III
7,2
10,4
12,6
~irongreg
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Tak jak wcześniej napisałem oprócz rzeczy eksploatacyjnych nie miałem żadnych poważnych usterek. Niestety kupiłem wyeksploatowany model i lista rzeczy do wymiany była długa: opony komplet hamulców, płynów wszystkich i filtrów. Po za tym zostało mi jeszcze dokończyć zawieszenie. Oby tak dalej:)