Lista ocen Ford Mondeo III (684) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 853 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lancer9mr@yahoo.co.uk
Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW
W ciagu roku normalnej eksploatacji, dwie powazne i dosyc kosztowne usterki, ktore unieruchomily mi auto. Najpierw padlo sprzeglo. Profilaktycznie wiec wymienilem sprzeglo wraz z kolem zamachowym, wysprzeglikiem i dociskiem. Niewiele pozniej kolektor dolotowy sie rozwalil. Kolejny wydatek.
~Jack
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Tuleje metalowo-gumowe tylej belki zawieszenia, cieknący olej z silnika wina uszczelki silnika od strony rozrządu.Podejrzewam że niedługo trzeba będzie wymienić wtryskiwacze bo widać że się "pocą" przez niecałe 2 lata autem zrobiłem 80tyś km więc było dość intensywnie eksplatowane czas na mały remont... :)
~Brzuch
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
Dramat! Nie wiem, może po prostu na mnie trafiło ale wymieniłem połowę samochodu m.in sprzęgło, dwumas, wahacze, łożyska, klocki hamulcowe, kilkukrotnie łączniki stabilizatora, stabilizator na oryginalny fordowski, połowę układu klimatyzacji a i tak dobrze nie działała....
~Tomek
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
rozleciało się koło pasowe, właśnie padła turbina po 325 tys. km (tylko wymiana), padł wentylator - skończyły się szczotki: propozycja wymiany całości za 1600 zł. Kupiłem szczotki za 20 zł i wymieniłem sam, rozkalibrował się komputer (sygnalizowało uszkodzone wtryski)
~kesonex
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Jak powyżej, lecz musiałem metodą wymian i odrzucania typowych usterek w tym aucie samemu dojść co jest uszkodzone. Czasem mała rurka podciśnienia potrafi wiele namieszać a usunięcie problemu sprawia wielką radość:) Dzięki temu ożywia się pojazd, którym się jeździ!
~Mondeo LPG
Hatchback 1.8 16V 110KM 81kW
Odpukac, oby tak dalej. Oprocz drobiazgow nie ma problemow. Z poczatku mialem problem z gazem, tzn przy montarzu dysze nie zostaly skalibrowane (zbyt mala srednica) i wywalalo mi non stop CHECK ENGINE - zbyt uboga mieszanka. ale juz od 10 000 po regulacji zadnych problemow.
~robwroc
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
no psuje sie układ delphi, na szczęscie mozna w rozsądnych cenach naprawić,ważne zeby przy wymianie wtrysków, naprawić pozornie dobrą pompę, bo często to mikroopiłki mielonej pompy załatwiają wtryskiwacze. dwumasa jak w prawie każdym dieslu, zależnie od stylu jazdy.
~ST220
Hatchback 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
uwaga na sprzeglo. to slaby punkt fordow wszystkich powyzej 2001 roku niezeleznie od silnika. czesto objawia się \"haczeniem\" przy wbijaniu wstecznego. Zawieszenie wiekszych problemow nie stwarza. Uwaga na Opony na 18stkach nie trudno o jej rozwalenie na polskich dziurach.
~Michał
Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW
poprzedni właściciel wymienił alternator 550zł, mam 156 tyś. km i nic jeszcze nie wymieniane w zawieszeni jestem mile zaskoczony, co 100 tys km musimy ustawić zawory w silniku to koszt 200-250zł, silnik na łańcuchu, przewidywana wymiana łańcucha przy 300 tys. km,

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~SOPOTman
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Bardzo trzeba zwracać uwagę na to aby lać dobre paliwo, bo inaczej czeka nas kosztowna wymiana wtryskiwaczy. Z kosztowniejszych rzeczy - sprzęgło i koło dwumasowe. Często sypie się zawór EGR ale można go zaślepić. Sugeruje mądrze korzystać z turbiny, wtedy posłuży.