Lista ocen Ford Mondeo III (684) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 853 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~damien_r
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
I tu wyglada sprawa troche inaczej Awaryny system paliwowy firmy Delphi. Niestety naprawa droga i nie da sie zaoszczedzic na tym Regeneracja wtrysków jest droga Pompa wysokiego cisnienia tez powala ceną. W ciągu poł roku dopadła mnie awaria wtrysków Wszystkie regenerowałem i jest wporzadku ale koszt nie mały
~Mondeo007
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Mondeo użytkuję od przebiegu 130tys km. Teraz ma 197tys. Nigdy mnie nie zawiódł. Żadnej poważnej usterki. 80% użytkowania to trasa, nie wiem, czy przed zakupem była robiona dwumasa, czy to efekt jazdy w trasie, ale na razie (odpukać) dwumasa nie daje o sobie znać :), oby jak najdłużej.
~Max
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
OK ;)Jak na razie żadnych poważnych usterek i przy odpowiedniej konserwacji nie powinno być poważnych usterek, ale to dopiero można stwierdzić po kilku latach. Oczywiście zaleca się lać do fordów lepsze paliwo. Ponadto, jak w każdymi dieslu lepiej nie kręcić go na wysokie obroty przy zimnym silniku.
~MariuszPTB
Sedan 2.5 170KM 125kW
Przy wysokiej wilgotności wariuje centralny zamek a w ekstremalnych syt. przestaje działać problem bardziej irytujący niż nie do przeskoczenia. No i rdzewieje - auto lubi garaż a nielubi soli. Ale myślę że jak będzie się reg. robić zaprawki i usuwać rdze to będzie ok. Blaszysko grube to szybko jej nie zje xD
~Marcin
~hodson@interia.pl
Hatchback 2.2 TDCi 155KM 114kW
Tutaj daję 4+, nie dlatego ze cos sie zepsuło. Generalnie jest ok, koło dwuamsowe przy przebiegu 160 tys jest w bdb stanie, dodam ze auto jezdziło 80% przebiegu po Krakowie. Istotne jest tutaj jak sie jezdzi, nie ma co trzymac sie dolnych parti obrotow. Nadwożie w aucie z 2005 roku nie ma sladów korozji.
~kamilek30
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
zrobiłem ok 30 tys km: - nie wiem czy to usterką można nazwać - po prostu w każdym aucie kiedyś to padnie, u mnie alternator to był, po wyjęciu okazał się iz oryginalny wiec kolejne 8 lat spokoju z tym :) - nic wiecej nie było w nim robione, leje paliwo z shela i staram dbać się o silnik :)
~marokan
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Poważne usterki to strasznie rdza zaczęła wyłazić i to już 6-cio letnim aucie. W porę zatrzymałem ten proces. Drugi mega problem to dwumas w sprzęgle. Za całość ze sprzęgłem i robocizną mechanik krzyknął 3 tys. zł. Ale to jest przypadłość tych aut przy przebiegach w granicach 150tys. km.
~UKey
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Nie zarzynam auta. Jeżdżę normalnie (ok 60km dziennie)- auto kupiłem od prywatnego właściciela z Turynu w wersji Ghia (Pełna skóra, podgrzewane fotele i inne bajery) który jak mniemam nie oszczędzał na przeglądach i jeździł \"normalnie\". Póki co (odpukać) problem z wtryskami czy dwu masą jest mi nieznany.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~martinez
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
Na dzień dobry wymiana silnika bo kupowałem z zatartym, ale teraz jeździ na engine z 2004r. i jest super. Cisza, spokój, dobra elastyczność (ale że nie chcę płacić za 10-12l/100km to elastyczność jest taka w normie - na poziomie VOLVO - autobusu ;) Tyle że 8l/100km osładza użytkowanie)