Lista ocen Ford S-Max I Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW 2010-2015 (7) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej B
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Auto kupione nowe. Jeżdżę dieslami od kilkunastu lat. I silnik mnie trochę rozczarował. Może jeżdżę zbyt po "taksówkarsku" i oszczędzam pedał gazu, ale przyspieszenie nie powala. Odgłosy wydobywające się spod maski są raczej zastanawiające (ale coś podobnego miałem w Passacie - widocznie współczesne diesle tak mają). Chociaż po rozgrzaniu silnik jest cichy. Zaskoczyła mnie mała elastyczność silnika (może to kwestia przełożeń) i nie za fajny...
~W
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Było dobrze, dopóki się nie zapowietrzył, w skutek wyrwania wężyka - przelewu z wtrysków. Pompa wysokiego ciśnienia w silniku zmielona + wtryski do wymiany. Koszt naprawy ~13k zł; Całokształt pokryty przez dodatkowe ubezpieczenie Forda, jednak przez 1.5 miesiąca byłem bez auta i musiałem wywalczyć to w Ford Polska - łatwo nie było, a opieszałość i ignorancja firmy graniczyła z bezczelnością. Pocieszeniem było sprawnie działające ASO -...
~vidmar
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
nigdy nie miałem diesla, wieć jestem zdumiony jek rewelacyjnie się prowadzi pojazd z tym silnikiem. s-max jest wielki niczym krążownik, a jedzie się nim jakby leciał - przyśpiesza bez końca. Od 50km/g na 4 biegu oraz na 5 biegu od 70km/h, przyśpiesza mniej żwawo też od 70km/h na 6 biegu. Cichutki, przyjemny pomruk w środku - człowiek wsłuchuje się w jakieś drobiazgi, bo taka jest cisza w pojeździe
~Generalnie Zasowolony
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Jak to turbodiesel. Zaczyna leniwie ale od 3 biegu zaczyna ciągnąć. Benzyniak, który zostawił cię na światłach i właśnie fetuje zwycięstwo, po chwili zaczyna orientować, że chyba się trochę z tym pospieszył. W trasie czy na autostradzie - bardzo dobrze. Elastycznie i bez konieczności redukcji przy wyprzedzaniu - 6 bieg wystarczy. Minus za wyraźnie odgłosy pracy przy przyspieszaniu.
~Miłośnik ESMAKSÓW
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Jak na taką rodzinną "furmanke" wspaniały moment obrotowy wystarczający. nie wiem jak z "manualem" ale z automatem auto naprawde fajnie przyśpiesza. Motor jest dość oszczędny. Jeżdżąc dośc szybko bo na pograniczu 190 (powyżej tempomat nie działa )auto spala na polskim ON 9,5 na niemieckim ON 8,5
~Jarek sz
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
JEST IDEALNY. ZARÓWNO JEGO MOC JAK I OSIĄGI SĄ WYSTARCZAJĄCE DLA TEGO SAMOCHODU. SPALANIE HMM CZYTAŁEM ŻE KTOŚ WE WROCŁAWIU SPALA W MIEŚCIE 6,6 L NO TO GRATULACJE U MNIE W WAŁBRZYCHU (MIEJSCOWOŚĆ Z PAGÓRKAMI) WYSZŁO 8-8,2L
~Arain
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Silnik sprawuje się naprawdę fajnie, nie dajcie się nastraszyć opiniami o monstrualnym spalaniu. Średnie spalanie w cyklu mieszanym to koło 7.2L/100km - wcale nie jadąc jak \'dziadek\' :)
Ford S-Max I Van Facelifting