Lista ocen Mercedes W124 (364) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 453 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arek
Sedan 2.0 109KM 80kW
Oprócz usterek wynikających z 3 letniego stania na placu pod salonem brak w dodatku prawie wszystko naprawione za darmo. Więc jak na razie wzór niezawodności i to chyba nawet lepszy od Toyoty bo moja Gwiazda ma teraz 33 lata i nic nie skrzypi trzeszczy i auto nie wymaga teraz żadnego wkładu finansowego a spalanie na mieście rzędu 12 l/ 100km miałem w moim Renault Clio 1.2 TCe przy takim samym rodzaju jazdy.
~nivomat
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Z racji wieku drobne awarie się zdarzają, ale koszty ich usunięcia są bardzo małe. Np.pękają ze starości przewody spryskiwaczy( przy zawiasach maski i tylnej klapy), przepalają się żarówki podświetlenia wskaźników itp. Elementem o podwyższonym wskaźniku awaryjności jest elektryczny szyberdach, w moim egzemplarzu już dwa razy go naprawiałem. Jedynie na ten element mogę ponarzekać, że nie ma mega trwałości właściwej W124.
~Robak 70
Coupe 3.0 180KM 132kW
Daję przeciętnie gdyż mój egzemplaż był zagazowany i niestety przekonałem się że gaz niszczy ten silnik,a właściwie wtrysk.W ogóle wtrysk mechaniczny(sterowany na podciśnienia)jest dobry jak jest dobry,ale gdy coś się zaczyna złego dziać to już problem.Mało który mechanik chce się za to zabrać.Ogólnie nie polecam tego modelu silnika z LPG...no chyba że da się tam zamontować \"sekwencję\" to może by to jakoś chodziło...
~Piotr
Sedan 3.0 D 109KM 80kW
Generalnie obowiązuje zasada - im mniej dodatkowego wyposażenia tym lepiej! Tyle, że w niesamowity sposób podnoszą one komfort podróżowania. Mam oryginalne radio Becker Grand Prix - brakuje jednej kreski na wyświetlaczu - sprzęt liczy dla przypomnienia aż 30 lat! Najczęściej drobne usterki wiążą się z rozebraniem wadliwej części, przeczyszczeniem lub rozruszaniem jej i powinno działać.
~Marcin z Ostrowca Św.
Sedan 2.0 118KM 87kW
Mam go 7m-cy i jak narazie nigdy nie zawiódł. Dobra dostępność części zamiennych org. i zamienników. Dość powszechna usterka wyciek oleju z pod głowicy i z pod uszczelniaczy zaworowych. Ceny jak na tą klase wozu przystępne. Pompa wody 190 zł, uszczelka pod głowicę 145 zł, teleskopowy napinacz paska 170zł, pasek 70 zł. Rozrząd w Mercedesie jest na łańcuch a jego żywotność to ponoć 500 tyś km!!!
~polishbastard
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Nie ma sensu się nimi przejmować. Chyba, że ktoś jest pedantem... albo 'koneserem'.. krzyż na drogę. Ludzie, dajcie sobie spokój z doprowadzaniem tych aut do stanów fabrycznych. Jak nie macie auta pod 1. wł. za 30000 PLN to szkoda waszego czasu. Odpala, przyspiesza, skręca, hamuje? to dobrze. I na tym niech pozostanie. Pospawanych podłużnic i tak nie odtworzycie.
~premier76
Sedan 2.5 D 94KM 69kW
Poczytałem trochę opini o samochodach o 15 lat młodszych i biorąc pod uwagę za co daje się w tym serwisie 4 gwiazdki dałbym nawet 7. Czasami trzeba coś zrobić, ale koszy są niewielkie (końcówki wtrysków - 500 zł komplet z wymianą, regeneracja alternatora 150 zł, podświetlenie pokręteł ogrzewania - 10 zł). Przy współczesnych samochdach takie ceny są nieosiągalne.
~Michał z Kujaw
Sedan 2.2 150KM 110kW
miałem duży problem z elektryka, bardzo kosztowny problem, poza tym mam go krótko i liczyłem sie z faktem, że coś będę musiał przy nim porobić, oprócz tego i drobiazgów typu kłopot z centralnym i chałas katalizatora, to nic, nie wierzę, że w starszych modelach nic nie nawala i tak bezawaryjnie przez 20 lat, mój ma 14 i liczę się, że będę wkładał w niego co nieco
0,0
~pwsc@vp.pl
Sedan 2.3 132KM 97kW
Tak jak napisałem-troche usterek jest,ale to raczej winka z wieku i z polskich dróg.Tak to nie powinno być problemów.Ale jak ktoś chce je**ć kilosy to niech kupi diesla 2,0 lub 2,5...bez turbiny.Poza tym zaczyna pojawiać się korozja na rantach drzwi-sprawdzić przy kupnie,a w miare możliwości profile zamknięte.Jakieś poł roku temu wymieniony komp sterujący pracą silnika.
Dziennik kosztów dla Mercedes W124
7,8