Lista ocen Mercedes W124 (364) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 453 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Kombi 3.0 D 109KM 80kW
Mam drobne kłopoty z elektroniką. W zasadzie jeden-zaburzenia przepływu paliwa na wolnych obrotach. Nie przeszkadza w jeżdzie, ale bywa, że silnik zgaśnie przy manewrach na parkingu... Poza tym jednym nawet żarówki się nie palą ;)
~Ramzes
Sedan 2.5 TD 126KM 93kW
Mercedesy 123 miały nieco słabszą blache i w nich trzeba uważać na blacharke za to w tych bajka jeśli masz ładnego meśka 124 i zakonserwujesz go w miejscach w których najczęściej rdzewieją to masz auto niedozajechania
~jaqb
Coupe 3.2 220KM 162kW
Jakieś poszczególne elementy z czasem ulegają uszkodzeniu. Auto ma 19 lat więc musi coś się psuć. Dostępność części spora jak wie się gdzie szukać. ASO też posiada wiele części czasem tylko 3 x drożej.
~Paweł
Kombi 2.0 D 75KM 55kW
Solidne dobrze złożone auto. czasami się coś zepsuje ale to stary samochód. Przełącznik podnoszenia szyb, mechanizm wycieraczek, jakiś przekaźnik, przecieka chłodnica. Trochę olej kapie ale jeździ.
~emil009
Kombi 2.0 109KM 80kW
Jak już wcześniej wspomniałem jego wadą jest trwałość... jak już padnie to wszystko :-D Ale na razie jeżdżę i nie narzekam. Choć ostatnio to i alternator i rozrusznik odmówił współpracy ...
~Franz
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
problem z instalacją elektryczną, czasami zapala się lampka abs, dość często przepala się bezpiecznik odpowiedzialny za oświetlenie wskaźników, ale trzeba pamiętać, że auto jest już niemal pełnoletnie
~maciej
Kombi 2.5 D 90KM 66kW
wszystko jest proste i delikatne usterki takie jak np. nieświeciła mi żarówka przy otwieraniu drzwi wyjołem ten mały plastikowy bolec co przyb zamykaniu drzwi się wciska przeczysciłem i działa
~-roman-2 onet
Sedan 2.5 D 94KM 69kW
truchlejące uszczelki w drzwiach, odchodzące boczki tapicerki pozatym tam nie miało się co psuć bo nic specyjalnego w wyposażeniu nie miał , standartem jest stacyjka oraz nieszczelna puszka podciśnieniowa
~ptr77@konto.pl
Sedan 3.0 TD 147KM 108kW
z racji na wiek samochodu drobiazgi potrafią się psuć. mi nawalił juz któryś raz centralny zamek. zdarzały się drobne, małokosztowne wycieki oleju. nawaliła mi wycieraczka i oświetlenie w środku.
~Flitch
Kombi 2.2 150KM 110kW
Zablokowana klapa bagażnika, świszczący wiatrak nawiewu i siadający silniczek elektrycznych szyb itp. Ale za kilka stówek to wszystko można przywrócić do pierwotnego stanu.