Lista ocen Mercedes W124 (397) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 420 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dawid
Coupe 3.0 24V 220KM 162kW
Jak na old -schoolowego Mercedesa przystało po prostu płynie. Czy to autostrada czy spokojna jazda po mieście sprawia wielka przyjemność. Schody zaczynają się gdy najdzie Nas chęć na odrobinę szaleństwa pokonując krętą drogę...tu już górę na przyjemnością bierze niepewność w zachowaniu auta. Nigdy nie przekroczyłem praw fizyki, ale niejednokrotnie auto pozwoliło mi uświadczyć zimnych potów :-)
~jarek@jgp.pl
Sedan 3.0 D 113KM 83kW
Bez zastrzeżeń. Doskonała zwrotność ułatwia manewry na parkingu. Mercedes bardzo lubi dobre nawierzchnie, aż mruczy z zadowolenia. Po dziurawych drogach zalecam umiar. Szkoda zawieszenia i nadwozia. Nie najlepiej sprawuje się w koleinach, szczególnie podczas deszczu. Komfort jazdy zależy oczywiście od stanu drogi ale generalnie nie jest źle. Wiem co piszę bo przesiadłem się z Citroena Xantia.
~Rafi
Sedan 2.0 118KM 87kW
Układ jezdny.. Typowy Mercedes. Wygodnie, ale niezbyt czuły na ruch kierownicy ;) Po mieście trochę trzeba się \"nakręcić\" kierownicą 0 więc bywa to troszkę męczące, natomiast na trasie bardzo przyzwoicie. Niestety za małą \"czułość\" na ruch - ocena przeciętna. Odnoście zawieszenia jak na tak starą technologię, to wcale nie odbiega on nowoczesnych komfortowych samochodów.
~Witek
Sedan 2.2 150KM 110kW
Jestem zdziwiony, może dlatego że to coupe i dużo niższe od limuzyny, chociaż nie jest to wersja "sportline" (fabrycznie obniżana). Na standardowych oponach trzyma się zaskakująco dobrze, a przy tym jest dość miękki by zachować komfort i na tyle precyzyjny, by przy dużych prędkościach wykonywać ostre manewry. Wcześniej miałem Calibrę, więc mam skalę porównawczą.
~nivomat
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Jeżeli dbamy o układ jezdny , na bieżąco kasujemy luzy, to jazda tym samochodem jest przyjemnością. Komfort wybitny, zachowanie w zakrętach też bardzo poprawne. Ale jeżeli ktoś jest wielbicielem twardych, przyklejonych do asfaltu zawieszeń, będzie zawiedziony. Na zdecydowany plus zapisuję mały promień skrętu, auto pięknie się łamie podczas parkowania.
~Ryba
Coupe 3.0 24V 220KM 162kW
Doskonale się prowadzi, moja wersja w oryginale posiada regulowane progresywne zawieszenie więc czym szybciej się jedzie tym twardziej. W wąskich ciasnych zakrętach przy 130 czuje się pewnie, a w mieście na dziurach niesamowity komfort podróżowania. Wspomaganie chodzi rewelacyjnie, nie jest ani za lekko ani za ciężko, po prostu tak jak byc powinno.
~nordyk
Sedan 2.5 D 94KM 69kW
Doskonale reaguje na polecenia, zawieszenie dobrze tłumi dziury i nierówności. Nie boję się wchodzić w zakręty, Mercedes sprawia poczucie bezpieczeństwa i mam zawsze wrażenie że jest przyklejony do nawierzchni, nie pomiata nim jak np a3, czy innym badziewiem. Duży promień skrętu a nawet powiedział bym olbrzymi. Manewrowanie na parkingu nie sprawia trudności
~Davidushka
Coupe 2.3 132KM 97kW
Latem jeździ się super, Idealnie wchodzi w zakręty i przy dobrych oponach świetnie trzyma się drogi. Jednak zimą wyczynem jest jechać tak, jak by się chciało i warto załadować bagażnik kilkudziesięcioma kilogramami ziemniaków. Trudno przesiada się z przednionapędowego auta w jakiekolwiek z napędem na tylną oś.
~benowie@poczta.onet.pl
Sedan 2.6 160KM 118kW
dobrze trzyma się drogi. jeszcze muszę sie przywyczaić do tylnego napędu zwłąszcza że idzie zima. mały promień skrętu jak na takiej wielkości auto. przy oglądaniu primery i jazdy próbnej miałem duszę na ramieniu bo z naprzeciwka szybko się zbliżali a ja musiałem do zawrotki zająć dwa pasy. makabra. za to lubię merola.
~NaCiebieKolej
Sedan 2.3 132KM 97kW
Jedzie się naprawdę cicho i komfortowo, pomimo tego, że mój jest fabrycznie obniżony i taki niby troche sportowy. Mam porównanie dobre, ponieważ wcześniej te same trasy przemierzałem hondą civic, też b. fajne auto ale różnicę zawieszenia czuć bardzo wyrażnie. Nic się nie dzieje ale kontrolować trzeba. Naprawdę super.