Lista ocen Opel Astra H Kombi (165) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 140 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafal.one@vp.pl
Kombi 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Przy 70000km wymiana drążków kierowniczych. Silniki 1.3 CDTI miały montowane słabe rozruszniki, przy zimnym silniku należało kilka razy pokręcić. W serwisie mówili że ten typ tak ma i nic nie mogą zrobić. Po półtora roku eksploatacji GM zmienił rozruszniki we wszystkich samochodach i problem znikł. Kilka dni temu przy temperaturze -10 miałem problem z włączeniem kierunkowskazu, ale gdy auto trochę się nagrzało wszystko było ok.
~ljastrzab
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Z awarii to usterki elektryczne typu, przecierająca się kable w tylnych drzwiach, awarie klamki bagażnika, awarie tanie w naprawie ale irytujące jeśli się powtarzają. Zatarta sprężarka klimy ale to wina bardziej seriwsu klimy, który uparcie wymieniał sprzęgło i zatarł sprężarkę tak ze cały układ klimy był do czyszczenia. Wycieki z pod czujnika oleju i miski olejowej.
~Andrzej B.
Kombi 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Żarówki świateł mijania - starczają na ok. 50 000 km (jazda na światłach non stop). Nie wiem czy to dużo, czy mało. Poza tym nie miałem nic poza przewidzianymi elementami do wymiany ( w ciągu 161 000 km) - pasek wielorowkowy z pompą wody, osłona gumowa jednej półosi napędowej, smarowanie mocowania prawej kolumny MC.Phersona, elektrozawór sterowania turbosprężarką. Wszystko.
~Adam K
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
zamek w tylnej klapie, podgrzewanie lusterek, zbiorniczek płynu do spryskiwaczy, radio, centralny, przedni leflektor nieszczelny tak jak i tylni co jest z tym autem? Zawieszenie szybko polskie drogi niszczą je KOSZTY NAPRAWY nie sa takie małe niestety banialuki polaków o tnich częsciach zamiennych do opla to bzdura ! tanie są te z chin.
~Danoh81
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
Na razie brak uwag.... Choć dwa dni po zakupie samochodu spaliła mi się żarówka światła mijania. Podjechałem do mojego mechanika który serwisowała moją poprzednią asterkę i powiedział mi że spalona kostka itp.......więc się załamałem... Ale jeszcze tego samego dnia podjechałem do innego mechanika, wymiana żarówek 5 minut, i wszystko oki;)
~JiM
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Samochód nie sprawia większych problemów, do usterek związanych z układami DPF i EGR dochodziło sporadycznie. DPF wymagał wypalenia w serwisie raz, gdy samochód był eksploatowany w mieście na krótkich dystansach i silnik został kilkokrotnie pod rząd wyłączony w czasie procedury czyszczenia, która nie jest sygnalizowana.
~Maciek R
Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
W ciągu tych lat bujania się autem .Padł komputer od klimy. Wysiadło ładowanie akumulatora i zostałem uziemiony z autem, na szczęście we własnym mieście. sterownik elektrycznego sterowania lusterek, skraplacz klimatyzacji, zawieszenie poroku zawsze coś, trochę sporo jak na bardzo spokojną eksploatację i garażowanie
~Romano
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Wycieki z silnika, pękł wężyk od chłodzenia. Hamulce cylinderki i zaciski się zapiekają po około 300tyś i wymagają wymiany. Poza tym koszty serwisowe - oleje/ hamulce/ tarcze. Raz też w zimie uszkodziła się wiązka do drzwi tył. Pewnie też w innych drzwiach też coś szwankuje bo działa tylko 1 głośnik :)
~TomekRak
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Auto jest napakowane elektroniką, jeśli nie było bite to wszystko jest naprawdę funkcjonalne, sprawne i nie powinno sprawiać większych problemów. Uważałbym na delikatną tapicerkę (łatwo uszkodzić miękkie elementy), na delikatne elementy plastikowe jak np żeberka od nawiewów. Ogólnie jest bardzo dobrze.
~omnialibra
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
W zasadzie nie ma się do czego doczepić, jednakże jest parę szczegółów, które utkwiły w pamięci. Podczas jazdy po niewielkich wybojach odpadła szybka lusterka lewego :) Korek w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego musiałem wymienić, gdyż nie dał się odkręcić.
Opel Astra H Kombi