Lista ocen Opel Astra H (140)

~kdx
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Przy niższych obrotach mocniejsze wciśnięcie gazu powoduje "dławienie" silnika - a przecież to TWINPORT, czyli kolektor o zmiennej długości dolotowej - nie powinno tak się dziać. Przy wyższych obrotach OK. (Silnik)
~piotr00lodz
Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Jako ogólną ocenę daję 5 bo autko sobie na nią zasłużyło (przynajmniej narazie).
~Łukasz
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Ogólnie jestem zadowolony z auta. Wygodnie się pokonuje nim kilometry, natomiast drugi raz bym go nie kupił. Silnik nieco za słaby - lubię dynamiczną jazdę i potwornie zużywa olej (bez wycieków!). Jak się rozpędzi, to jest bardzo ok między 100-170. Gorzej jest przy 0-100.
2,8
~Maciek R
Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Samochód został wybrany nie przypadkowo. Zakupiony został w pełni świadomie. Niestety w moim przypadku stwierdzenie że właściciel Opla Astry jest szczęśliwy w momencie zakupu i samochodu i tylko wtedy pełni potwierdziło się. W samochodzie padało wszystko po kolei, nie nadążałem z naprawą, które pochłaniały duże sumy. Przez ostatni rok włożyłem w samochód około 9 tys. zł a i tak nie wszystko było naprawione na tip top.
~eb.sb@wp.pl
Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Nie ma samochodów idealnych. Póki co auto ma dla mnie więcej plusów niż minusów.
~Mateo
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Całokształt oceniam na duży plus , silnik pancerny jeśli nie ma założonej instalacji lpg , brak problemów z silnikiem przebieg 170 000 km od nowości 2 razy na serwisie, trzeba dbać o świece to podstawa , zawieszenie solidne i komfortowe , skrzynia biegów ok , ale cięższe przełożenie biegów to normalka ten typ tak ma , klima daje radę, ale trochę kucy zabiera mu dlatego daję 4/5 , w zimie na pewno nie zmarzniesz :)
~kubawyspa
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Przyspiesza mocno, ale dopiero po 3 tyś obrotów. Wysokie obroty to także hałas we wnętrzu auta - niestety troche za duży jak na te klase. Astrą można podróżować naprawdę bardzo szybko i dynamicznie. (Silnik)
~Blacha
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Samochód zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Wnętrze zaprojektowane w głową, wygodne fotele, które można naprawdę dobrze wyregulować, silnik elastyczny i w miarę oszczędny. Wybierałem go bardziej przez rozsądek niż poprzez to, że mi się spodobał. Mimo to w biegiem czasu dotarliśmy się :P Parę wtop jak w każdym samochodzie... Brak miejsca do odłożenia napoju, mało precyzyjna skrzynia biegów i wg mnie dramatycznie zaprojektowany sposób wymiany...
~Ghul
Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Astra III kombi to bardzo ładny i świetnie wykonany samochód. Przed zakupem brałem pod uwagę Civica 1.6. (fajny samochód ale wysoka cena, drogi kredyt i ubezpieczenie), Focusa II kombi (słabo wykonany w środku, średni design ale za to bogate wyposażenie) i Octavię II (ogólnie pozytywne wrażenia gdyby nie ta cena diesla i brak dobrych silników benzynowych). Wybrałem Astrę i teraz bym zrobił tak samo. Samochód daje mnóstwo frajdy z jazdy - no i...
3,8
~Magic
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Wcześniej jeździłem astrą G i po namowie znajomego przesiadłem się na wersję H. moja wersja to jedna najbogatszych (półskóra, navi kolorowe, pełna elektryka brak jedynie podgrzewanych foteli) i naprawde bardzo miło sie jeździ. znajomi są zaskoczeni jak wsiadają bo opel im sie kojarzy zawsze z topornym autem a tu proszę, skóra, podłokietnik, climatronic itd. naprawde solidne wukończenie wnętrza nic nie skrzypi itd, zero oznak rdzy mimo że auto...