Lista ocen Opel Corsa B Hatchback (414) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 601 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szymon
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Autko nigdy mnie nie zawiodło, nigdy żadnej awarii, żadnego holowania. Gdyby nie ta korozja na pewno bym go nie sprzedał. Za tą cenę to chyba najlepsze autko jakie możemy wybrać. Niezawodność oceniam bardzo wysoko.
~Przemek
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Ciekła woda do kabiny na nogi kierowcy... nie wiadomo skad!!! Wszystkie mozliwe dosjcia sprawdzone i uszczelnione a woda podczas deczu kapała na noge prawa... nie wiadomo skad!? Do dzis nie wiem, choc auta juz nie mam...
~smietnik81@o2.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Zawiódł mnie tylko 2 razy przez ten czas (tzn. nie mogłem jechać, bo nie udało mi się uruchomić) i były w sumie to drobnostki: przepalony bezpiecznik od gazu oraz duże mrozy (rano około -20C), ale to kwestia akumulatora.
~MODEST oli_m2@buziaczek.pl
Hatchback 1.6 i 16V GSi 106KM 78kW
Nie wiem czy mozna to nazwac powazną usterką, ale silnik pobiera olej. Poniewaz auto ma swój wiek i ladny przebieg który przeszedl przewaznie na sporych obrotach, wiec nie przejmuję sie tym i dolewam go co pare tys.km.
~Pogodynka
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
szybka korozja blach :( i dużym minusem jest kiepskie umiejscowienie akumulatora, który jest narazony na bezpośredni kontakt z otoczeniem(deszcz, śnieg spada centralnie na niego bo znajduje się tuż pod wylotami powietrza na masce),
~mzet@poland.com
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Rura wydechowa do wymiany (ale nie "pali" sie z tym, bo nie ma zadnych oznak zepsucia). Na przegladzie mechanik postukal (gluchy odglos i jakby cos w srodku przemieszczalo sie - male drobinki) i powiedzial ze jest przepalona.
~tadek96
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Brak poważnych usterek. Pasek pękł ale to przez moje niedopatrzenie, pasek rozrządu wymieniony i dalej w drogę. Nigdy samochód nie zawiódł, a zrobiłem nim przez niecałe 4 lata około 105 000tyś km.
~RobertZ1993
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Do tej pory, w kwestii mechanicznej nic mi się nie przydarzyło i mam nadzieję, że się nie przydarzy, jednak musiałem wspawać rynienki pomiędzy podłużnicami, gdyż były kompletnie skorodowane.
~Mateo
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Żadnych usterek nie było. W zawieszeniu mimo jazdy po bocznych drogach nadal wszystko ok (amortyzatory po 5 latach od wymiany nadal 70%). Ani razu nie zawiódł, nawet przy -20 st. Celsjusza w górach.
~Woj
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
W tym wieku - rdza i jeszcze raz rdza - polecam R-Stop do domowego użytku - pokryć wszystkie ogniska korozji (małą puszka, ale lepiej zużyć na raz bo środek szybko twardnieje), poza tym mechanicznie ok
Opel Corsa B Hatchback