Lista ocen Opel Corsa B Hatchback (414) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 601 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~moskal22
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Niekończąca się opowieść - przepływomierz powietrza, sonda lambda, pasy bezpieczeństwa, łańcuch, biegi, eletryka, no i do tego 2 razy akumulator.Acha nie wspomniałem o wymianie amortyzatorów - także 2 razy :o( A zapewniali że Corsa jest samochodem w którym "nic nie ma prawa się popsuć".Bez komentarza.
~eosrulez
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Poważne usterki zdarzają się naprawdę bardzo rzadko, tylko trzeba nieco dbać o wspomnianą Corsę, wymienić jej płyny, filtry, i wszelkie elementy eksploatacyjne - no i umieć jeździć tak by nie zakatować tego auta, choć i tak silnik jest dość wytrzymały na mocne jazdy.
~damian1424
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Poważne usterki przy normalniej jeździe w samochodzie występują bardzo rzadko. Typowe usterki w tych modelach to: uszkodzona sonda-lambda, zabrudzony filtr recyrkulacji spalin. Niektórzy mają też problemy z przepływomierzem, jednak u mnie prócz tych 2 nic innego się nie stało.
~grezur
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Nie zdarzyły mi się usterki które unieruchomiły auto w drodze czy pod domem. Nigdy nie byłem zmuszony wzywać pomoc drogową, ani holować auto. Więcej jest drobnych usterek niż poważnych awarii. Raz tylko nie zdążyłem dojechać na stację benzynową i zgasł mi w środku miasta :)
~grezur
~MK_nowy
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
I tu niestety wielka trója i nic więcej! Gratuluję osobom, które corsa zawsze dowiozła na miejsce. Mnie niestety dwa razy odmówiła posłuszeństwa. Skończyło się holowaniem. Powodem była awaria aparatu zapłonowego.... Skuteczny strajk :D Po wymianie, odpukać... Śmiga bez zarzutu :)
~Paweł
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Przez 30tys km jakie zrobiłem tym autem dopiero ostatnio pojawiły się problemy. Podczas jazdy auto zaczęło słabnąć i długo nie odpalało-czujnik halla. Ogólnie wymieniam tylko materiały ekspoatacyjne. Czasami problem z rozruchem-kręci ale nie chce \"złapać\" ale to tez czujnik halla.
~chorda
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Przez 4 lata nie stanąłem na trasie (przejechałem 90 tyś km) autko mnie nie zawiodło i chwała mu za to, nie wiem czy to usterka ale w autach sprzed ´98 blachy są fatalne, nawet jak nie widać to na pewno gniją, obejrzyjcie podłużnice, progi i okolice uszczelek przy szybach.
~skrzat45@wp.pl
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
dobre dlaczego??? silnik nigdy nie zawiudl w trasie i zawsze odpalił!!! no czasem za drugim razem:P a tak to mam: tarcze przud klocki tez przud caly uklad wydechowy niby nic ale muj kolega muwi ze tysiac lekko:/ nie muwiac ze juz powoli korniki zaczynaja wychodzic!
~zipo
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Nie wiem czy mozna je nazwać poważnymi ma przejechane 115.000 km ja przejechałem nim 10000 i wymieniłem łańcóch rozżądu w serwisie Opla za (300 zł) Wymieniłem silnik krokowy za 300 zł, oraz naprawiłóem zawór EGR (ekonomiczne spalanie) tak to chodzi bez problemów.
Opel Corsa B Hatchback