Lista ocen Opel Corsa B Hatchback (414) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 601 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Baśka
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Z tego, co pamiętam przez 10 lat wymienione zostały: silniczek krokowy, przepływomierz, czujnik paliwa, katalizator się przedziurawił. Dość często wymieniać trzeba było tłumiki, ale auto było niegarażowane, a zimą jeździło po zasolonym dużym mieście. Na karoserii brak jakichkolwiek oznak rdzy, lakier miejscami (dach, maska) zmatował - ale po 10 latach stania na słońcu, nie dziwię mu się.
~130rapid@wp.pl
Hatchback 1.5 TD 67KM 49kW
Silnik Isuzu nie do zajechania (jeśli pozwala się mu spokojnie rozgrzać i pamięta się o regularnym serwisowaniu) - przebieg 300-400tkm bez poważnych napraw to dla niego małe piwo. Na naszych bezdrożach najszybciej "pada" podwozie, ale i tak nie robi robi większych kłopotów do 200tkm. Poważne defekty trapią tylko egzemplarze zabiedzone przez właścicieli i byle jak poskładane przez blacharzy.
~Heniu
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Bębny hamulcowe Lewą półoś Lewe łożysko Bębny to niemały wydatek - chciałem tanio i kupiłem zamiennik za 120 zł za sztukę - okazały się nierówne. Kupiłem droższe - ok 180 i nadawały się do szlifu. Półosie zakładałem już używane, bo po wymianie osprzętu silnika, o którym pisałem, nie miałem już ochoty inwestować w trupa, którego nikt nie kupi i trzeba zajeździć na amen
~grzesiek2888
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
... no i tu jest problem, bo jak coś się zepsuje to już dość kosztownego. Wymiana przepływomierza (400zł), naprawa układu hamulcowego tył, przód tarcze hamulcowe (500zł), w kolejce czeka łożysko sprzęgła (również trochę pieniążków pójdzie). Reszta standardowe wymiany typu tłumik, płyny etc. UWAGA !!! Ruda atakuje klapę bagażnika i spód drzwi należy zwracać uwagę przy kupnie.
~janek
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Tutaj wiek robi swoje. Już dwukrotnie miałem usterki uniemożliwiające dalszą jazdę. Obie były związane z elektryką. Alternator dwa razy padł. Dodatkowo wymieniany był rozrusznik. Nie jest to może totalna tragedia, jednak sprawia, że nie mogę mieć pewności, że zapali mi każdego dnia (choć po ostatnim remoncie i wymianie akumulatora i alternatora całą mroźną zimę odpalał na dotyk).
~angelheart6
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Przez blisko 10 lat kiedy mam styczność z tym samochodem nic poważnego, co unieruchomiłoby silnik się nie stało. Najbardziej niebezpieczną usterką, okazał się czujnik ciśnienia oleju, przez który po uruchomieniu silnika wylewał się olej co na dłuższą metę mogło się skończyć źle dla silnika. Poza tym korozja o ile można ją nazwać usterką.
~jbed
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
fatalny lakier utleniający się nierówno i nieodwracalnie już po 2-3 latach (czerwony), błyskawicznie i nieodwracalnie płowiejące tworzywa zewnętrzne (zderzaki, listwy, nadkola), ogniska rdzy już po 5 latach, w ciągu 5 lat: padła pompa paliwa, pękła sprężyna tylnego zawieszenia, kilkakrotnie trzeba było naprawiać elektrykę , padło sprzęgło.
~tpalarczyk@tlen.pl
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Mimo swojego wieku Corsa nigdy nie odmówiła mi pracy na trasie ani nie rozkraczyła się nigdy tak, żebym potrzebował holowania. Zawsze odpala na dotyk i właśnie niezawodność tego autka to jego największy atut. A nawet jak już coś trzeba w nim naprawić to części (te lepsze zamienniki lub oryginał) są jednymi z najtańszych na rynku.
~lukasz roszatycki
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
mam ten samochód dopiero półroku i jedyna rzecz jaką w nim wymieniłem to pompa paliwa, poza tym wiadomo standartowe rzeczy które trzeba wymieniać (patrz wyżej) a zepsuła się dlatego ponieważ chciałem zaoszczędzići pojechałem do "tańszej stacji benzynowej" teraz ciesze się że była to tylko pompa paliwa
Dziennik kosztów dla Opel Corsa B Hatchback
6,2
7,1
8,7
~erol
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Przez 160 tys. km nigdy mnie nie zawiodła w trasie. Przez caly ten czas okresowe przeglądy. Po 90 ty. km wymiana tylnych amortyzatorów, po 100 tys. km wymiana tarcz i klocków hamulcowych i paska rozrządu. Wymiana opon po 140 tys. km. lewy sworzeń po 120 tys. km, tłumik (cały) i rozrusznik po 130 tys. km,
Opel Corsa B Hatchback