Lista ocen Opel Vectra B (756) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 1245 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BiT
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Wyciszenie fabryczne bardzo dobre. Za to lubię benzyniaki. Nie tak jak diesle, które jak uruchomisz to robią tyle hałasu co benzyna na wysokich obrotach. Dźwięk jest przyjemny i nie męczący ucha przy długich trasach.
~Bakszyszol
Hatchback 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Przy niskich obrotach w aucie jest bardzo cicho, prawie nie słychać silnika! Po zwiększeniu obrotów również na hałas nie można narzekać. Jak na swoje lata jest naprawdę dobrze i z pewnością lepiej niż w autach podobnej klasy!
~j-mach
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Jak do prędkości do 130km/h jest ok a powyżej juz się robi głośniej i słychać ryk silnika, a powyżej 150km/h już nie słychać silnika gdyż tak szumi, ale co trzeba tyakże zauważyć nie jest to szum bardzo dokuczliwy.
~Ravensnest
Hatchback 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
W autku jest bardzo cicho jednak oczywiście nie jest to mistrzostwo:) W porównaniu jednak z innymi autami z tych lat nie jest najgorzej:) Powiedziałbym że wyciszenie jest na poziomie bardzo wysokim jednak na pewno nie na najwyższym.
~adamczech@op.pl
Kombi 2.0 DTI 16V 100KM 74kW
Nieporównywalnie ciszej niż u konkurencji z którą miałem do czynienia. Po rozgrzaniu troszkę głośniej pracuje ale jeszcze nie wiem czemu i to bynajmniej nie wina wyciszenia a raczej silnik wydech bądź katalizator.
~Szczęśliwy posiadacz VIKI
Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW
W aucie bardzo cicho.Nie słuchać żadnych odglosów.Do 100 km/h praktycznie nic nie słychać...tylko swój oddech:)pożniej slychać tylko i wyłącznie szum wiatru ,który zaczyna byż nieco uciążliwy dopiero przy prędkości ponad 140 km/h.
~legre
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
U mnie trochę głośno.Ale to wina pękniętego kolektora wydechowego.Przy wyższych prędkościach słychać tylko wiatr.I to bardzo cicho.Vectra jest naprawdę dobrze wyciszona w porównaniu z wieloma innymi autami którymi jeździłem.
~HARNAŚ
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
Tutaj jest bardzo dobrze, przy prędkościach powiedzmy 140 km/h (szybciej jeszcze nie miałem okazji jechać, no bo gdzie) można rozmawiać bez podnoszenia głosu chociaż prędkość tą "czuć", jedyne co najbardziej słychać to opony.
~Zegarmistrz
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
Zupełnie cicho to nie jest i całe szczęście bo brzmienie silnika jak pisałem to poezja. Przeszkadzają czasem szumy wiatru i toczenia- ale, raz że to kombi i ma relingi oraz miękką osłonę bagarznika, a dwa - szyberdach tez swoje daje.
Dziennik kosztów dla Opel Vectra B
6,7
8,1
9,6
~Preccel
Sedan 2.0 DI 16V 82KM 60kW
to mogłoby być lepsze, tym bardziej iż jest coraz głośniej (przyp. 170.000 km na liczniku) z wiekiem, teraźniejsze diesle już są cichsze (zwłaszcza Vectra C z silnikiem 2,2 DTH), za dużo też odłosów dochodzi z zawieszenia